REKLAMA
REKLAMA

Ostrożności nigdy za wiele. Bezpieczeństwo zależy od nas samych

SANOK / PODKARPACIE. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po drogach. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków atmosferycznych oraz jeździć z zachowaniem bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Ujemne temperatury i opady śniegu sprawiły, że dziś rano na drogach panowały trudne warunki. Zaśnieżone i oblodzone jezdnie stwarzały zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Pomimo tego nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych. Kierowcy wykazują się rozwagą i odpowiedzialnością. Najbliższe prognozy nie napawają jednak optymizmem i przewidują opady śniegu oraz deszczu przy niskich temperaturach.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Przypominamy, że droga hamowania na mokrej lub oblodzonej nawierzchni znacznie się wydłuża. Dostosujmy zatem prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

KPP Sanok

20-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)