REKLAMA
REKLAMA

Pomogły w budowie studni w Mali. Afrykański wódz dziękuje dzieciom (ZDJĘCIA)

TREPCZA.  Dary serc zbierane w ubiegłym roku przez dzieci podczas kolędy misyjnej i przekazane na ręce Misjonarza Afryki o. Otto Katto pozwoliły na ukończenie budowy studni w wiosce Balla, w Mali. Projekt na miejscu nadzorowała Aline Dauko

– odpowiedzialna ze strony kościelnej za akcję społeczną kobiet w diecezji Kayes. Na ręce proboszcza parafii w Trepczy przesłała list z bliższym opisem inwestycji oraz zdjęcia.

Studnia została wywiercona na obszarze, gdzie występuje problem deficytu wody. Przedtem kobiety i dzieci chodziły po wodę ponad 3 kilometry do najbliższego ujęcia. Po uruchomieniu studni wszyscy czują się odciążeni i szczęśliwi.  Studnia ma 40 metrów głębokości. Koszt jej budowy wyniósł w miejscowej walucie 1500000 FCFA czyli w przeliczeniu 2290 euro, z czego dzieci z Trepczy przekazały na ten cel 2000 zł (500 euro).

Wódz wioski w imieniu całej społeczności wyraża serdeczną wdzięczność dzieciom za ich wspaniały dar.  Zaprasza również w odwiedziny Mali, ale dopiero po zakończeniu wojny, gdyż od pewnego czasu kraj ten pogrążony jest w krwawych walkach. W wyniku ostatniej decyzji rządu w ramach misji pokojowej uda się tam również kontyngent  wojsk polskich.

Trepczańskie dzieci mogą się czuć dumne, że dzięki ich zaangażowaniu i pomocy na odległym, ale jednocześnie bliskim kontynencie afrykańskim zrealizowano życiodajną inwestycję, która służyć będzie wszystkim mieszkańcom wioski Balla, w tym także ich czarnoskórym rówieśnikom.

AS


01-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)