REKLAMA
REKLAMA

Rozdali 50 tys. sadzonek! (FILM, ZDJĘCIA)

Rozdali 50 tys. sadzonek! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 50 tysięcy sadzonek leśnych drzew iglastych i liściastych rozdano podczas tegorocznej akcji „Drzewko dla Sanoczan”. Odbyła się już ona po raz 16, dzięki organizatorom: Burmistrzowi Miasta Sanoka oraz Zarządowi Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

W województwie podkarpackim Sanok był pionierem w organizacji tego typu przedsięwzięć. Warto przypomnieć, że to obecny Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, był przed laty pomysłodawcą całej akcji. Pełnił wtedy funkcję prezesa sanockiej Ligi Ochrony Przyrody.

„Drzewko dla Sanoczan” nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc okolicznych nadleśnictw, które rokrocznie przekazują na ten cel sadzonki. W tym roku rośliny pochodziły z nadleśnictw Baligród i Brzozów. Sanoczanie chętnie zabierali do domów takie gatunki, jak jodła, buk, dąb, dąb czerwony, wiąz.

Rozdawanie sadzonek uatrakcyjnił swoim występem Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Tropem Wilka” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku. Jego członkowie zagrali również dla sanoczan w różnych częściach miasta. Przekazali oni także, na ręce Burmistrza Sanoka dr Wojciecha Blecharczyka, 5 budek lęgowych dla ptaków, ręcznie robionych z pni drzew, które zostaną wywieszone na miejskich terenach zielonych.

Nie wszystkie drzewka powędrowały do prywatnych osób, część z nich trafiła także do zakładów pracy, placówek oświatowych, zdrowotnych oraz zostanie posadzona na terenach zielonych, administrowanych przez Miasto.

Akcja ta ma również działanie edukacyjne, bowiem dzieci, młodzież, a nawet dorośli opiekując się najpierw sadzonką, a później drzewkiem uczą się dbania o przyrodę.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

08-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)