REKLAMA
REKLAMA

Sanocka szkoła sportowym gigantem w województwie Podkarpackim (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku po raz piąty z rzędu wygrała klasyfikację wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego i potwierdziła dominację na Podkarpaciu. – Kluczem do sukcesów jest systematyczna praca – mówi Krzysztof Zając, dyrektor szkoły.

W Świlczy k. Rzeszowa odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2012/2013.

Szkolny Związek Sportowy organizuje zawody szkolne w trzech kategoriach:

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla uczniów szkół podstawowych,

– Gimnazjada dla gimnazjów,

– Licealiada dla szkół średnich.

W roku szkolnym 2012/2013, w zawodach wzięło udział ponad 105 tys. sportowców. Rywalizowano we wszystkich powiatach i niemal wszystkich gminach województwa podkarpackiego.

W rankingu obejmującym szkoły podstawowe sklasyfikowano 698 placówek. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku. Oprócz nagród i pamiątkowych pucharów, sanocka „czwórka” otrzymała wyróżnienie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który zauważył i docenił sukcesy młodych sportowców z grodu Grzegorza. To piąta z rzędu wygrana SP nr 4.

Jaka jest recepta na uzyskiwanie najlepszych wyników?

Przede wszystkim liczy się systematyczna praca i zaangażowanie wszystkich nauczycieli. Urząd Miasta umożliwia nam tworzenie klas o rozszerzonym profilu wychowania fizycznego, które w naszej szkole funkcjonują już od kilkunastu lat. Bardzo ważna jest także współpraca z rodzicami. Organizujemy zawody sportowo-rekreacyjne, w których biorą udział uczniowie najmłodszych klas wraz z rodzicami. Wreszcie, od 20 lat przeprowadzamy konkurs „Złota Dziesiątka”, nagradzając najlepszych sportowców. Listy gratulacyjne otrzymują rodzice wyróżnionych uczniów. Bierzemy także udział w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. To wszystko sprawia, że aktywność fizyczna naszych podopiecznych jest niezwykle ważna – podsumowuje Krzysztof Zając, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie przyznał także medal za osiągnięcia i zasługi w sporcie szkolnym Bartłomiejowi Grega, nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

 

31-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)