7 medali łuczników Sagit Humniska (ZDJĘCIA)

6 grudnia 2014 roku w Jarosławiu odbyły się Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe o Puchar Burmistrza Jarosławia. W zawodach wystartowało 144 zawodników z 12 klubów w tym jednego klubu z Ukrainy z Czerniejowiec.

Atmosfera była wspaniała ponieważ w przerwie zawodów zawodników odwiedził Święty Mikołaj wręczając każdemu prezent.

W kategorii Open strzelanie odbywało się z 18 m (30 strzał).
1 miejsce zajął Mateusz Ryba (Sagit)  wynikiem 281 pkt zdobył puchar Burmistrza i złoty medal
1 miejsce zajęła  Wiktoria Toczek (Sagit)  wynikiem 272 pkt zdobyła puchar Burmistrza i złoty medal
3 miejsce wynikiem 256 pkt wystrzelała Agata Ryba z klubu Sagit zdobywając brązowy medal.
19 miejsce wynikiem 196 pkt zajął Patryk Kędra (Sagit)
20 miejsce wynikiem 194pkt zajął Jerzy Puchyr (Sagit)
22 miejsce wynikiem  142 pkt zajął Kacper Kij (Sagit)

W kategorii młodzik strzelania z 18 m (30 strzał)
1 miejsce zajął Dawid Lasek (Sagit) wynikiem 277 pkt zdobył puchar Burmistrza i złoty medal
11 miejsce wynikiem 221 pkt zajął Konrad Kij (Sagit)
15 miejsce wynikiem 170 pkt zajął Kamil Rybczak (Sagit)

Wśród dziewczyn w tej kategorii:
3 miejsce wynikiem 362 pkt wystrzelała Patrycja Piotrowska (Sagit) zdobywając brązowy medal.

W kategorii dziecko starsze: strzelano z 10 i 15 m po 18 strzał.
5 miejsce wynikiem 326 pkt zajął Fugas Oskar (Górnik)
9 miejsce zajął Bednarczyk Jakub – Sagit wynikiem 319 pkt
12 miejsce wynikiem 304 pkt zajął Aleksander Gdula (Górnik)
13 miejsce wynikiem 304 pkt zajął Adamski Jakub (Górnik)

Wśród dziewczyn:
4 miejsce wynikiem 299 pkt zajęła Sokalska Karolina (Górnik)
6 miejsce wynikiem 283 pkt zajęła Janocha Ewa (Sagit)
12 miejsce wynikiem 213 pkt zajęła Chudzikiewicz Emilia (Sagit) po raz pierwszy na zawodach
13 miejsce wynikiem 199 pkt zajęła Miciak Martyna (Sagit) po raz pierwszy na zawodach

W kategorii dziecko młodsze strzelania z 15 i 10 m po 18 strzał.
2 miejsce i srebrny medal wynikiem 305 pkt zajął Woś Patryk (Sagit)
3 miejsce i brązowy medal wynikiem 300 pkt zajął  Hordij Michał (Sagit)
10 miejsce zajął Ochała Szymon – UKS Górnik  wynikiem 250 pkt
13 miejsce zajął Piotrowski Kacper (Sagit) wynikiem 234 pkt

7 miejsce wynikiem 229 pkt zajęła Rybczak Patrycja (Sagit)
8 miejsce wynikiem 198 pkt zajęła Stępień Ida (Górnik)

Na zakończenie zawodów odbyło się strzelanie specjalne do tarczy z Mikołajem. Wystartowało po  trzech najlepszych  zawodników z każdej kategorii.  W swoich kategoriach strzelania wygrali  Mateusz Ryba, Wiktoria Toczek i Dawid Lasek z klubu Sagit.

Drużyna w składzie Mateusz Ryba, Wiktoria Toczek, Dawid Lasek zajęła drugie miejsce.

Były to ostatnie zawody łucznicze w 2014 roku. Zawodnicy będą się przygotowywać i doskonalić swoje umiejętności oraz technikę do startów w roku 2015 na treningach, które odbywają się na sali sportowej  przy Zespole Szkół nr 1 w Humniskach.
Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa, Krusz-Bet z Temeszowa bez ich wsparcia nie było by sukcesów.