REKLAMA
REKLAMA

Kolędowanie w noc Bożego Narodzenia (ZDJĘCIA)

MIĘDZYBRODZIE / TREPCZA. Ta niezwykła noc, z tak bogatą w zwyczaje i tradycje oprawą jest jedyną w całym roku. W jej centrum zawsze jest wieczerza wigilijna w rodzinnym gronie, łamanie opłatkiem i wspólne kolędowanie w oczekiwaniu na Pasterkę. Jedną z pierwszych w Ziemi Sanockiej będzie ta oprawiana już o godz. 22:00 w Międzybrodziu

, poprzedzona śpiewem kolęd przez uczestników gromadzących się w zabytkowej cerkiewce.

Podobnie jak w roku ubiegłym Marek Dziok – sanocki muzyk i kompozytor obok melodii tradycyjnych przygotował również ciekawe aranżacje w rytmach bardziej współczesnych, które w pełnym zakresie zamierza przedstawić w Trepczy podczas  nocnego koncertu w „Szopce pod gwiazdami”. Jej otwarcie będzie po Pasterce o północy, gdy figurka dzieciątka Jezus zostanie uroczyście złożona do żłóbka. Wspólne kolędowanie również z udziałem młodzieży miejscowego KSM-u i innych gości poprzedzi modlitwa papieża Franciszka za rodziny, zwłaszcza przeżywające trudności i kryzysy.

Zapraszamy serdecznie do udziału w nocnym kolędowaniu. Staranne ubranie nie narazi naszego zdrowia i pozwoli przetrać zimowe chłody podczas świątecznego koncertu.

FOTO-Archiwum: Uczestnicy koncertu wypełnili plac przed  „Trepczańskim. Betlejem” AD2012

FOTO-Archiwum.   Niecodzienna scenografia sprawiła, że artysta mógł się czuć
jednym z betlejemskich pasterzy oddających część małemu Jezusowi.

źródło: materiały nadesłane

23-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)