Kolejne tytuły Mistrzów Polski dla Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. SANOK / PODKARPACIE. W Osielsku koło Bydgoszczy odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Na podium uplasowali się reprezentanci MOSiR Sanok.

Maraton ukończyło  76 zawodników z całej Polski.  Wygrał faworyt zawodów – Tomasz Brzeski z Nowego Sącza, który uzyskał czas: 4:46:18. Kat M-40. Tuż za nim w klasyfikacji generalnej uplasowali się sanoczanie: Andrzej Michalski (4: 49:52 – M50) oraz Jerzy Nalepka (4: 52:39 – M60). Sanoccy zawodnicy reprezentowali MOSIR Sanok.
Wszyscy trzej zdobyli tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Ostatni zawodnicy pokonywali maraton w czasie poniżej 7 godzin.

Po zdobyciu w roku ubiegłym Pucharów Polski na 20km., sanoccy zawodnicy zdobyli kolejne cenne trofea.

Z kolei w ramach Mistrzostw Polski Sztafet na starcie stanęło 12 drużyn. W skład każdej sztafety na 5 zawodników powinno wchodzić 2 kobiety. Każdy zawodnik miał do pokonania 2 pętle po ok 4km 219m. Najlepsi okazali się przedstawiciele Lubina z „Nordic Dex Lubin” za czasem 4:56:17.