REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w sanockiej filii PBW (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz kolejny w sanockiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie 14.05.2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę. Tym razem uczniowie klas IV – VI  ze szkól w Sanoku

oraz powiatu sanockiego mieli za zadanie przedstawić  projekt własnej kartki okolicznościowej z okazji Świąt Wielkanocnych.

Uczestnicy konkursu tworzyli samodzielnie dowolną techniką pracę plastyczną formatu A4. Celem konkursu było propagowanie tradycji obchodzenia Świąt Wielkanocnych a także zainteresowanie pięknym zwyczajem, aczkolwiek zapomnianym, obdarowywania się kartkami świątecznymi własnoręcznie wykonanymi. Chodziło również  o pobudzenie aktywności twórczej uczniów i rozbudzenie ich wyobraźni plastycznej. Na konkurs wpłynęło 37 prac z 13 szkół z Sanoka i powiatu sanockiego. Prace te nie mogły być wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach.

Jury w składzie: p. Magdalena Surmacz – przewodnicząca oraz  p. Anna Gocko i p. Ewa Indyk w dniu 29.04. 2014 r. wyłoniły następujących laureatów:
1. I miejsce Amadeusz  Lubieński kl. V b, SP nr 1 Sanok
2. II miejsce ex aequo Paweł Sobolak kl. IV, SP Komańcza, Marlena Niżnik kl. V, SP Kostarowce
3. III miejsce ex aequo Martyna Górniak kl. VI, SP Pakoszówka, Kinga Stach kl. VI, SP Łukowe

Przyznano również 3 równorzędne wyróżnienia, które otrzymały: Justyna Kulig kl. VI, SP Łukowe Kinga Osękowska kl. IV, SP Zarszyn Wiktoria Dobrzańska kl. VI, SP Trepcza

Do czytelni biblioteki na podsumowanie konkursu zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami. Nie zabrakło również rodziców. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Zanim jednak to nastąpiło, uczniowie ze SP nr 4 w Sanoku, klasa V pod kierunkiem p. Renaty Adamskiej przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny „Stan chorobowy”. Jako, że byliśmy w bibliotece, młodzi artyści  w przedstawionej inscenizacji zachęcali do czytania książek, bo nie czytane książki „chorują” i powstaje wtedy „stan chorobowy”, który może tylko złagodzić sięgnięcie po książkę  i przeczytanie jej. Na zakończenie spotkania zostały wręczone laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Pamiątkowe dyplomy i książki otrzymali również pozostali uczestnicy Konkursu.

Prace wszystkich uczestników konkursu plastycznego można oglądać w czytelni biblioteki przy ul. Kiczury 16 w Sanoku. Zapraszamy!

oprac. Agata Wajda-Paszkiewicz
PBW, Filia Sanok

23-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.