Zakończyli wakacje na sportowo (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 30 sierpnia 2014 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbyły się dwa turnieje sportowe. Oba pod hasłem „Sportowe zakończenie wakacji”.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Do organizacji walnie przyczynili się: Paweł Dorotniak, Maria Oberc jako członkini Rady Miasta oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Turnieje przeprowadzili nauczyciele wych. fizycznego-członkowie Stowarzyszenia.

Turniej piłkarski podzielony był na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza, klasy I – III Szkoły Podstawowej i druga, klasy IV – VI Szkoły Podstawowej. W tej części turnieju w każdej kategorii wzięły udział dwie drużyny. Grano 2 razy 20 minut z 5 minutową przerwą.

Oto wyniki meczów:
Grupa młodsza, Wymiatacze Sanok – Real Sanok 25:2.

Tak więc pierwsze miejsce dla Wymiataczy Sanok, zaś drugie dla Realu Sanok.

Gr. starsza, Pogoń Kamień – Posada FC 25:4. Pierwsze miejsce dla Pogoni Kamień, a drugie dla Posady FC.

W obu przypadkach mimo zdecydowanych zwycięstw mecze były zacięte, a zawodnicy grali z wielkim zaangażowaniem i ambicją. Drużyny otrzymały dyplomy. Wszyscy uczestnicy meczów na zakończenie otrzymali rzeczowe upominki. Nagrody indywidualne w postaci piłek nożnych stały się udziałem w kategorii młodszej Huberta Szarzyńskiego i Jakuba Sudyki, w kategorii starszej Damiana Muszki i Kacpra Adamskiego.

Turniej siatkarski rozegrany był w kategorii gimnazjum. Uczestniczyły w nim trzy drużyny i grano systemem „każdy z każdym”. Oto wyniki meczów: FC Wafelki – Jacki 0:2, Tiger Voleyball Club – FC Wafelki 2:0, Jacki -Tiger Voleyball Club 2:0.

Końcowa kolejność: 1 miejsce – Jacki, 2 miejsce – Tiger Voleyball Club, 3 miejsce – FC Wafelki.

Dla drużyn były dyplomy, a każdy z zawodników otrzymał nagrody rzeczowe. Ponadto nagrody indywidualne w postaci piłek do siatkówki otrzymali Mateusz Dzikowski i Wiktoria Kogut.

Po meczach na wszystkich czekał gorący poczęstunek, pieczona kiełbaska z kompotem, przygotowany przez personel z kuchni Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Wszyscy mogli się również poczęstować jabłkami oraz wodą mineralną.

Sędzią głównym w zawodach piłkarskich był pan Roman Lechoszest, ponadto sędziami byli również Maciej Kaczmarski oraz Kacper Kopiec, który prowadził mecze jako arbiter. W rozgrywkach siatkarskich sędzią głównym był Paweł Petryłka, a pomagali mu Anna Kusior i Marek Drwięga.

Nagrody rzeczowe ufundowali sponsorzy z inicjatywy Marii Oberc oraz Pawła Dorotniaka.

Oto sponsorzy imprezy: Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, AUTOMET, PASS POL SANOK, Stomil SANOK, TESTMER WARSZAWA S.A., PBS Bank, PSS SANOK, SALA ZABAW URWIS, BAJKA, Urząd Miasta Sanok.