REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Łapówka zamiast mandatu. Pijany i bez prawa jazdy proponował 4 tysiące zł

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa zatrzymali 34-letniego kierowcę mitsubishi, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował przekupić policjantów proponując im łapówkę. Teraz za swoje zachowanie odpowie karnie.

W sobotę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Izdebkach kierowcę mitsubishi. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mężczyzna siedzący za kierownicą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto jego zachowanie jednoznacznie wskazywało na to, że znajduje się pod silnym działaniem alkoholu. Badanie na alkomacie wskazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę. 34-latek nalegał, by policjanci odstąpili od czynności, stopniowo podwyższając proponowaną kwotę. W rezultacie zaoferował 4 tysiące złotych. Nalegał, aby mundurowi pojechali z nim do jego miejsca zamieszkania i tam obiecał przekazać pieniądze. Policjanci natychmiast zareagowali i o zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki.

Ostatecznie 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast jego samochód trafił na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Nie ominie go również kara za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

źródło: KPP Brzozów

25-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)