REKLAMA
REKLAMA

Ekumeniczne kolędowanie w Międzybrodziu. Kolędą uwielbimy jednego Pana

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywany każdego roku w dniach od 18 do 25 stycznia stanie się okazją do wspólnego kolędowania. Wnętrza pięknej cerkiewki pw. Trójcy Świętej wypełni śpiew najpiękniejszych pieśni, które powstały w tradycji Wschodu i Zachodu.

Obok gospodarza spotkania – parafii rzymskokatolickiej – do wspólnego wielbienia jednego Pana zaproszeni zostaną przedstawiciele Cerkwi Prawosławnej i Kościoła Greckokatolickiego oraz parafii Kościoła Polskokatolickiego w Sanoku, nawiązujący do nurtu tradycji starokatolickiej. Miło będzie organizatorom, gdy zaproszenie zostanie przyjęte przez choćby przez jedną z miejscowych wspólnot  tradycji ewangeliczno-reformowanej.

Radość wyrażona we wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd stanie się znakiem poszukiwania jedności Chrystusowego Kościoła, na drogach pojednania i pokoju. To również konkretna odpowiedź na modlitwę Jezusa z wieczernika, którą wyraził w słowach „Spraw Ojcze, aby byli jedno”.

Dokładna data ekumenicznego kolędowania zostania podana w bliskości wydarzenia.

1FOTO – Archiwum Jerzy Ginalski.   Wspólne błogosławieństwo w imię Trójcy Świętej
na zakończenie ekumenicznej modlitwy o pokój w niedzielę 15 czerwca 2014 roku

źródło: materiały nadesłane

07-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)