REKLAMA
REKLAMA

GIMNAZJA: Sprawdź, jakie nowości czekają na uczniów w sanockich placówkach

SANOK / PODKARPACIE. Wybór właściwego gimnazjum jest sprawą niezwykle ważną. Ukończenie tej szkoły daje możliwość podjęcia nauki w liceum, technikum lub szkole zawodowej, a tym samym wytyczenia ścieżki zawodowej. Sprawdziliśmy, jakie innowacje na nowy rok szkolny szykują sanockie gimnazja. 

Gimnazjum nr 1 w Sanoku:
Szkoła będzie kontynuować klasę sportową dla uczniów klas 1-3 oraz klasy z rozszerzonym językiem obcym. Innowacją będzie klasa „badawcza”, w której nacisk zostanie położony na biologię, chemię i fizykę.

Gimnazjum nr 2 w Sanoku:
Uczniowie klas pierwszych będą mieli okazję skorzystać z kilku innowacji. Powstał: „Innowacyjny program nauczania języka angielskiego – angielski kluczem do sukcesu”; „Innowacyjny program nauczania języka francuskiego – poznaj język, zdobądź przyjaciół”. Ten profil jest ukierunkowany na wyjazdy młodzieży do Francji. W porozumieniu z BWA Galerią Sanocką oraz Miejską Biblioteką Publiczną powstała klasa artystyczno-dziennikarska. Pierwszy raz szkoła proponuje również innowację sportową o profilu siatkówka-unihokej.

Gimnazjum nr 3 w Sanoku:
Dla klas pierwszych przewidziano oddział z rozszerzonym językiem angielskim, w którym uczniowie będą mieli jedną godzinę zajęć więcej. Dla klas drugich i trzecich utworzono program z rozszerzoną matematyką, który ma w sposób szczególny przygotować uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Klasy trzecie będą korzystać z dodatkowych godzin nauk przyrodniczych.

Gimnazjum nr 4 w Sanoku:
Dla uczniów klas pierwszych powstaje klasa filmowo-medialna. Dodatkowo wprowadzona będzie innowacja z języka angielskiego „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Klasy pierwsze będą mogły również skorzystać z klasy o rozszerzonym profilu geograficzno-chemiczno-biologiczno-fizycznym.

Gimnazja w polskim systemie oświaty pojawiły się ponownie 1 września 1999 roku. Od tego roku to drugi, obowiązkowy poziom kształcenia w Polsce. Pierwszym rocznikiem, który chodził do gimnazjum, był rocznik 1986.

Czy sanockie gimnazja wypadają lepiej pod względem proponowanych profili od sanockich podstawówek?

SZKOŁY PODSTAWOWE: Pierwszy dzwonek coraz bliżej. Jakie innowacje czekają sanockich uczniów?

Wszystkie informacje uzyskaliśmy na podstawie telefonicznych rozmów z dyrektorami placówek.

Red.

g

20-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)