REKLAMA
REKLAMA

Podkarpacki (nie)trzeźwy poranek. Aż 58 zatrzymanych kierowców

PODKARPACIE. Dziś rano podkarpaccy policjanci ujawnili 58 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”.


Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 16203 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 46 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się dziś o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 16 203 kierowców.

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdawali naklejki z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Przyklejając ją na szybie samochodu dajemy wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Na podkarpackich drogach policjanci ujawnili 58 kierujących, którzy pili alkohol i pomimo tego wsiedli za kierownicę pojazdów. U 30 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 28 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 46 uprawnień do kierowania.

źródło: KWP

alkomat101 kwp

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)