REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Prawo jazdy – trudno dostać, łatwo stracić. Policja zatrzymała już 123 dokumenty

SANOK \ PODKARPACIE. Od 18 maja (br) weszły w życie przepisy, które zaostrzają sankcje wobec kierowców. Za przewinienia takie jak kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, przekraczanie dopuszczalnej prędkości

, nieposiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdu, czy powodowanie zagrożenia na jezdni grożą wysokie kary. Przekraczający prędkość w terenie zabudowanym mogą pożegnać się z prawem jazdy aż na trzy miesiące.

Jak z zaostrzonymi przepisami radzą sobie kierowcy w powiecie sanockim? Przygotowaliśmy zestawienie pokazujące ile praw jazdy zatrzymano w ciągu ostatnich miesięcy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h. Sanocka policja podsumowuje działania od maja do sierpnia 2015 roku.

708795225

foto: KWP

Okazuje się, że bez prawa jazdy zostało bardzo wielu kierowców. Liczby są szokujące. Wskazuje to na to, że w naszym powiecie łamanie przepisów kodeksu drogowego ma miejsce bardzo często. W ciągu czterech miesięcy zabrano aż 123 prawa jazdy. Najspokojniejszym miesiącem był maj – uprawnienia do prowadzenia pojazdu utraciło tylko 9 osób. W czerwcu było znacznie gorzej, liczba ta zwiększyła się ponad trzykrotnie. Policjanci zatrzymali aż 31 kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordowym miesiącem okazał się lipiec. Zanotowano wtedy 47 przewinień, za które prawo jazdy zostało odebrane. W sierpniu wykroczeń było niewiele mniej, kierowców którzy nie mieli się na baczności było 36. Za szybką jazdę musieli zapłacić pożegnaniem się z uprawnieniami do prowadzenia swoich samochodów. Jeśli któryś z odważnych kierowców zdecydowałby się wsiąść za kierownicę mimo tymczasowego zakazu jego kara wydłużyłaby się do 6 miesięcy. Kolejny etap to całkowita utrata prawa jazdy i konieczność ponownego zdawania egzaminu.

mandatySabina Nitka

14-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)