REKLAMA
REKLAMA

R. KONIECZNY: Jest dofinansowanie dla Muzeum Historycznego w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. Jak informuje starosta sanocki, Roman Konieczny, na sesji sejmiku województwa podkarpackiego przegłosowano uchwałę, w której przyznano dofinansowanie Muzeum Historycznemu w Sanoku.

Radni wojewódzcy opowiedzieli się za przyznaniem dotacji celowej dla powiatu sanockiego z przeznaczeniem na dofinansowanie działalności statutowej Muzeum Historycznego w Sanoku w zakresie gromadzenia, przechowywania i udostępniania zbiorów w kwocie 600 tys. zł. Będą to środki przyznane na 2015 rok.

Tym samym Urząd Marszałkowski wesprze sanockie muzeum ósmy rok z rzędu. Wiele wskazuje na to, że współpraca pomiędzy władzami powiatu i województwa w kontekście placówki może być jeszcze bardziej owocna. Toczone są bowiem rozmowy na tema współprowadzenia muzeum w kolejnych czterech latach.

Również w tym przypadku powiat zabiega o dofinansowanie na poziomie minimum 600 tys. zł. Myślę, że sprawa zostanie zamknięta w lipcu – mówił na naszych łamach Roman Konieczny, starosta sanocki.

W 2014 roku na działalność Muzeum Historycznego przeznaczono 2,2 mln zł. 735 tys. zł zabezpieczyło starostwo, a 600 tys. zł pochodziło z dotacji Urzędu Marszałkowskiego. Ponad 230 tys. zł dołożyło ministerstwo. Budżet zamknęły dochody własne.

zamek

29-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)