REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Skansen wzbogaci się o dodatkowe atrakcje!

SANOK / PODKARPACIE. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza wszystkich na otwarcie nowego warsztatu tworzenia witraży na terenie Rynku Galicyjskiego MBL w Sanoku, które odbędzie się już w Niedzielę Palmową (29 bm).

Warsztat mieści się w jednym z budynków usytuowanych przy samym rynku, a wejście do niego wskazuje piękny witrażowy szyld.

CDS_w_Sanoku

W dwóch pomieszczeniach warsztatowych turyści będą mogli podglądnąć pracę witrażysty, jak również samemu spróbować trudnej sztuki tworzenia kolorowych witraży. Przez cały sezon będzie można zaopatrzyć się tam w niesamowite szklane pamiątki wytworzone zarówno na miejscu, jak też na warsztatach hutniczych, malarskich i grawerskich w Centrum Dziedzictwa Szkła.

Będzie to miejsce, gdzie każdy gość zainteresowany tematyką historii wytwarzania szkła, uzyska wszelkie informacje dotyczące oferty CDS w Krośnie.

Inaugurację działalności w Niedzielę Palmową uświetni dodatkowa atrakcja związana z CDS, czyli spektakularny pokaz formowania szkła za pomocą palnika gazowego. Turyści zobaczą jak w gorącym płomieniu z bezkształtnej masy szklanej nasz mistrz tworzy małe kolorowe szklane arcydzieła.

materiał nadesłany

23-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)