REKLAMA
REKLAMA

Totus Tuus. Wyjątkowy koncert ku pamięci Papieża Polaka (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dobiegający końca  rok 2015 poświęcony był postaci niezwykłej – Św. Janowi Pawłowi II, którego Sejm RP ustanowił patronem roku, podkreślając w uchwale ogromne jego zasługi i zaangażowanie  w procesie odradzania się niepodległości naszej ojczyzny.

W bieżącym roku przypadła również dziesiąta  rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji Ojca Świętego, który dla Polaków był kimś więcej niż głową kościoła. Widzieliśmy w nim wielkiego rodaka, człowieka o niezwykłej dobroci i mądrości, prawdziwego przewodnika duchowego, a także większość z nas ma swoje własne, niepowtarzalne wspomnienia związane z osobą Papieża Polaka.

W związku z powyższym uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu, z dumą noszącej imię Jana Pawła II, od stycznia b.r uczestniczyli w licznych akcjach związanych ze swym patronem: apelach, akademiach, konkursie. Dzieci z kl. 0-3 wraz z  rodzicami uczestniczyli w wędrówce zagórskim szlakiem papieskim, podczas której wspominali ważne wydarzenia z życia JP II, a na zakończenie z klasztornego wzgórza wypuścili lampiony z intencjami skierowanymi do Ojca Świętego.

01.12.2015 na deskach MGOKiS w Zagórzu uczniowie zagórskiej Podstawówki zaprezentowali mieszkańcom miasta koncert pt. ,,Jan Paweł II- Polak, Papież, Świata Obywatel”.

Ze wzruszeniem wspominali m.in. 16 października 1978r, kiedy kardynał Karol Wojtyła został wybrany nowym papieżem, a także dzień inauguracji Pontyfikatu i pamiętne słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. W sposób szczególny wspominali  również pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Polski i prorocze słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

W programie artystycznym wystąpił 50-cio osobowy chór pod kierunkiem E. Rudy, który zaprezentował piękne utwory związane z Janem Pawłem II oraz liczna grupa recytatorów przygotowanych przez M. Hydzik i K. Żytkę. Dopełnieniem koncertu była przygotowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu wystawa pamiątek i zdjęć z prywatnych archiwów Zagórzan, a także pozycji książkowych związanych z Janem Pawłem II.

materiał nadesłany

07-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)