REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: III Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci włączyli się w obchody III Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tematem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na drogach oraz podnoszenie świadomości wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.


W dniach 4-10 maja obchodzony jest III Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tematem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest podniesienie świadomości w szczególności wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.

Wczoraj w ramach tego przedsięwzięcia Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie zorganizował spotkanie edukacyjne dla dzieci z gminy Zagórz. Do działań włączyli się także sanoccy policjanci. Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie Bogusław Kolarczyk oraz nadkomisarz Jerzy Górecki – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku w swoich wystąpieniach przypomnieli zgromadzonym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Zaznaczyli, że znajomość oraz stosowanie się do zasad i przepisów ruchu drogowego uchroni każdego przed przykrymi skutkami wypadków i zdarzeń drogowych.

Najmłodsi mieli także okazje obejrzeć spektakl edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wystawiony przez grupę SZAFIR. W trakcie przedstawienia dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach, które sprawdzały ich wiedzę w zakresie znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego. Uczestnicy na własne oczy mogli się także przekonać jaką ważną funkcję w zakresie bezpieczeństwie na drodze spełniają elementy odblaskowe.

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały elementy odblaskowe.

źródło: KPP Sanok

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)