REKLAMA
REKLAMA

Znamy szczegóły drugiego konkursu na naczelnego Tygodnika Sanockiego. „Koniec z roszczeniową polityką!”

SANOK / PODKARPACIE. Dyrektor MBP w Sanoku ogłosił drugi nabór na stanowisko redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego. Zgodnie z zapowiedziami jednym z kryteriów oceny kandydatur będzie przedstawienie planu finansowego jednostki. – Będziemy wydawać tyle ile zarobimy. Koniec z roszczeniową polityką! – stwierdza stanowczo Leszek Puchała.

ts

W ramach pierwszego naboru nie poznaliśmy nazwiska nowego sternika TS. Jak mówił dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku Leszek Puchała, w przedłożonej koncepcji funkcjonowania gazety, kandydatki nie zawarły najistotniejszej kwestii z perspektywy jednostki prowadzącej tytuł, a więc planu ograniczenia wydatków i zwiększenia przychodów.

O finale pierwszego konkursu pisaliśmy tutaj:

Tygodnik Sanocki nadal bez redaktora naczelnego. Kandydaci pominęli kwestie ekonomiczne

W pierwszym naborze do walki o stanowisko redaktora naczelnego stanęły: Jolanta Ziobro i Dorota Mękarska, doświadczone i doskonale znane w środowisku dziennikarki.

Przypomnijmy, w 2014 roku TS na swoje funkcjonowanie potrzebował 548 tys. zł. Po stronie dochodów zapisano natomiast kwotę 509 tys. zł. Różnicę pokryła MBP.

Uważam, że gazeta jest w stanie się bilansować. Przy półmilionowym budżecie, 40 tys. zł straty można zniwelować drogą oszczędności. Oczekuję, że nowy szef, jako osoba odpowiedzialna przedstawi konkretny projekt ekonomiczny. Z roszczeniową polityką należy skończyć. Powinniśmy wspólnie zadecydować o działaniu na zasadzie wydawania tylu pieniędzy, ile tytuł będzie w stanie zarobić. Myślę, że to wyjdzie na zdrowie wszystkim. Tygodnik Sanocki jest pismem samorządowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby się sam finansował – zaznacza Leszek Puchała, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku

ogłasza nabór na wolne stanowisko kierownicze
Redaktora Naczelnego
w oddziale „Gazeta Samorządowa Tygodnik Sanocki”
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Wymagania niezbędne: wykształcenie wyższe magisterskie, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku dziennikarskim.

Wymagania dodatkowe: znajomość przepisów prawa prasowego, przedstawienie autorskiej koncepcji kierowania redakcją ze szczególnym uwzględnieniem planu finansowego jednostki.

Wymagane dokumenty: życiorys, list motywacyjny, kopia dyplomu ukończenia studiów, koncepcja kierowania jednostką (do 3 stron mps).

Oferty należy składać do dnia 29 czerwca 2015 r. do godz. 15:00 w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, ul. Lenartowicza 2, 38-500 Sanok.

Leszek Puchała
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku

1

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)