REKLAMA
REKLAMA

Alkoholowo-tytoniowe „sklepy” w Hoczwi i Olszanicy

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. 50 litrów alkoholu i ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy to efekt przeszukań trzech podkarpackich posesji przez współpracujących funkcjonariuszy Służby Celnej oraz Policji.

50 litrów alkoholu i ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy to efekt przeszukań trzech podkarpackich posesji przez współpracujących funkcjonariuszy Służby Celnej oraz Policji. Właścicielom posesji przedstawiony został zarzut paserstwa celnego.

Funkcjonariusze Mobilnej Grupy Służby Celnej z Sanoka oraz Policji z Leska, przeszukali trzy posesje w miejscowościach Hoczew oraz Olszanica na Podkarpaciu (14 bm.) Mundurowi mieli podejrzenia, że może być tam prowadzona nielegalna sprzedaż wódki i papierosów. W trakcie przeszukania okazało się, że na terenie każdej z nich znajdowały się znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 1226 paczki papierosów oraz 47,5 litra wódki. Właściciele dwóch posesji (kobieta i mężczyzna) przyznali się do własności znalezionych wyrobów akcyzowych. Natomiast właścicielka trzeciej przeszukanej posesji wyjaśniła funkcjonariuszom, że towar ten należy do obywatela Ukrainy, a ona tylko go przechowuje.

Clipboard02

Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy i alkohol, a właściciele posesji na terenie których znajdował się nielegalny towar usłyszeli zarzut paserstwa celnego.

Służba Celna przypomina, że osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nie posiadających obowiązkowych znaków akcyzy Ministerstwa Finansów popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe (w zależności od uszczuplonego podatku akcyzowego), a to zagrożone jest karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

IC w Przemyślu

16-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)