REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: Złodziej bagażu zatrzymany. Odpowie przed sądem

BRZOZOW24.PL / /PODKARPACIE. Bagaż skradziony jednej z podróżujących w minionym tygodniu trafił do swojej właścicielki. W jego odzyskaniu pomógł kierowca autokaru. Policjanci ustalili i zatrzymali 37-letniego złodzieja. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony czwartek, około godz. 22 brzozowscy policjanci interweniowali w związku z kradzieżą bagażu z busa. Okazało się, że 24-latka kończąc podróż zauważyła, że w bagażniku nie ma jej torby podróżnej. Dziewczyna powiadomiła o tym kierowcę. W związku z tym, że bagaż był charakterystyczny, mężczyzna od razu zorientował się, który z pasażerów zabrał go wysiadając. Wartość znajdujących się w torbie rzeczy pokrzywdzona wyceniła na kwotę 1500 zł.

W drodze powrotnej, gdy kierowca busa w Grabownicy Starzeńskiej zauważył idącego poboczem mężczyznę, który w ręku trzymał torbę odpowiadającą opisowi podanemu przez pokrzywdzoną, od razu zareagował. Zatrzymał pojazd i podbiegł do mężczyzny, zabierając mu torbę. Sprawca jednak uciekł, wbiegając między zabudowania. Kierowca powiadomił o wszystkim policjantów. Przekazał funkcjonariuszom dokładny rysopis złodzieja.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. W działania został zaangażowany również pies, który podjął trop i bez większego trudu doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania sprawcy, który sam otworzył drzwi funkcjonariuszom. 37-latek niczemu nie zaprzeczał. Przyznał, że wysiadając zabrał z bagażnika nie swoją torbę, którą później odebrał mu kierowca busa. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu.

Odzyskany bagaż już trafił do prawowitej właścicielki, a 37-latek usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

the-suitcase-811122_960_720

KPP Brzozów

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)