REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjaliści uprawiali seks w szkolnej toalecie. Jest postępowanie w prokuraturze

REGION / PODKARPACIE. W Gimnazjum Sportowym w Rzeszowie w jednej z toalet dziewczynka i dwóch chłopców uprawiali seks. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów bada dlaczego szkoła nie poinformowała o tej bulwersującej sprawie organów ścigania, gdyż chodzi o współżycie z nieletnią.

Przed rokiem w jednej ze szkolnych toalet trójka uczniów uprawiała seks
Dyrekcja gimnazjum oraz grono pedagogiczne długo nie mieli pojęcia, że doszło do takiego zdarzenia. Dowiedzieli się o tym z for internetowych oraz z sugestii uczniów podczas zajęć szkolnych.

Wówczas dyrekcja postanowiła wdrożyć wewnętrzne procedury. Rozmawiano z rodzicami chłopców oraz dziewczynki, która wówczas nie miała ukończonych nawet 15 lat. Rozmowy przeprowadzono także z uczniami. Przyznali się do uczestnictwa w całym zajściu. Chłopców ukarano naganą, zaś dziewczynka dostała upomnienie.Zapewniono jej także opiekę szkolnego pedagoga i psychologa.

Problem w tym, że szkoła o całym zajściu nie powiadomiła organów ścigania.  Warto dodać, że przestępstwo dotyczące czynności seksualnej z małoletnim poniżej 15 roku życia jest ścigane w trybie publiczno-skargowym z urzędu.

Obecnie prokuratura prowadzi w tej sprawie postępowanie

Prowadzimy je w sprawie niedopełnienia obowiązków przez dyrektora szkoły. Chodzi mianowicie o zaniechanie powiadomienia organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym, do którego doszło na terenie szkoły – informuje prokurator Piotr Pawlik, zastępca Prokuratora Rejonowego dla miasta Rzeszów.

gim

17-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)