REKLAMA
REKLAMA

Pamiątkowe zdjęcie i… mandat. Sezon na lekkomyślnych turystów

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych w ciągu jednego dnia ukarali aż 8 turystów, którzy postanowili przekroczyć granicę na Ukrainę i z powrotem aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zdarzenia miały miejsca wczoraj po południu. Turyści pochodzili praktycznie z całej Polski – zaczynając od Radawy (powiat jarosławski, woj. podkarpackie) poprzez Rzeszów ( 2 osoby), Wrocław, Kielce, Poznań, Bystrzycę Kłodzką kończąc na Szczecinie. Wszyscy tłumaczyli się w jeden sposób- chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i wszyscy za przekroczenie granicy wbrew przepisom prawa otrzymali od funkcjonariuszy Straży Granicznej mandaty karne.

Jak co roku, w okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób – turystów, którzy lekkomyślnie przekraczają linię granicy. Przypominamy, że ciekawość i lekkomyślność nie są w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem. Nielegalne przekroczenie granicy jest czynem karalnym na podstawie art. 49a § 1 kw i grozi za to kara grzywny do 500 złotych.

14-98049

BOSG

18-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)