REKLAMA
REKLAMA

Prosto do Rumunii, przez południe Słowacji i Węgry. Pielgrzymi I etap mają za sobą (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Pielgrzymi z sanockiej Grupy Rowerowej Przyjaciele pierwszy etap wyprawy mają już za sobą. Po niedzielnej Mszy Św. wyruszyli na południe przez Słowację i Węgry wprost do Rumunii. Pogoda nie oszczędzała naszych podróżnych, a przywitała ich swoją różnorodnością.

2

Jacek Dydek relacjonuje przebieg I etapu:

– Po dojeździe do Cartisoara w Rumunii i skromnym śniadaniu pogoda zrobiła się słoneczna i dzięki temu mogliśmy kontynuować podróż. Wyjechaliśmy w góry drogą 7C czyli Trasą Transfogarską, gdzie droga wije się wieloma zakrętami. Na szczycie kończy się tunelem wydrążonym w skale. Po przedostaniu się przez przełęcz pojechaliśmy w kierunku Curtea de Arges.

– Na temat trasy można wiele przeczytać. Na pewno nie wolno zapominać o tym że 15 września tunel ten jest zamykany, więc musieliśmy dobrze to zaplanować. Na szczęście warunki pogodowe były w miarę sprzyjające, a podjazd nie specjalnie stromy od strony Cartisoary. Tradycyjnie na szczycie (ponad 2000 m n.p.m) zjedliśmy posiłek, przywieziony z Polski – uzupełnia uczestnik pielgrzymki.

Po dojeździe do Curtea de Arges przedostali się do Rumnicu Valcea do hotelu. Jutro rano wystartują na Transalpine.

Długość etapu – 106 km. Przewyższenia 1804 m.  Straty – jedna dętka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pielgrzymka rowerowa do Grecji. Początek w Sanoku (ZDJĘCIA)

materiały nadesłane

14-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)