REKLAMA
REKLAMA

Sanocki saksofonista wśród wybitnych muzyków z całej Polski

SANOK / PODKARPACIE. Marcel Suwała, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku startował w XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym i uplasował się na trzeciej pozycji. Laureat konkursu znalazł się w doborowym gronie uczniów szkół muzycznych z takich renomowanych ośrodków, jak Warszawa, Bielsko-Biała czy Szczecin.

Marcel startował w przedostatniej grupie wiekowej. W sanockiej szkole muzycznej uczy się trzeci rok, jest podopiecznym Wiesława Brudka. Młodemu muzykowi podczas prezentacji towarzyszył akompaniator – Daniel Eibin.

Marcel Suwała - SSM II st. w Sanoku

Marcel Suwała – SSM II st. w Sanoku

Impreza początkowo odbywała się corocznie, a od roku 2010 organizowana jest przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Przeworsku co dwa lata. Tegoroczna edycja zgromadziła uczestników wszystkich typów szkół muzycznych w Polsce oraz uczniów z zagranicy. Konkursowicze oceniani byli jako soliści w czerech kategoriach wiekowych oraz dwóch zespołowych.

materiały nadesłane

13-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)