REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Trwa remont odcinka chodnika na ul. Lipińskiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Prośby, apele, interwencje przynoszą skutek. Trwa remont chodnika na ulicy Lipińskiego w Sanoku. Komfort poruszania się pieszych bezwzględnie wzrośnie. W planach kolejne zadania.

O koniecznych zmianach, celem poprawy bezpieczeństwa na ulicy Lipińskiego w Sanoku mówi się od lat. Ostatni raz głośno zrobiło w kwietniu 2015 roku, gdy na jednym z przejść dla pieszych omal nie doszło do tragedii.

SANOK: Niebezpieczna Lipińskiego znów w centrum uwagi. Niewidoczne przejścia dla pieszych (FILM)

Podczas spotkania samorządowców, przedstawicieli GDDKiA oraz Policji wystosowano kilka postulatów, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa, na ruchliwej Lipińskiego.

Dzięki zaangażowaniu radnych miejskich i powiatowych, Radzie Dzielnicy Posada oraz mieszkańców udało się „wychodzić i wydzwonić” lepsze oznakowanie przejścia dla pieszych (zlokalizowanego na wysokości Gimnazjum nr 3). Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie przeniesione przejście dla pieszych znajdujące się na początku ulicy (na wysokości przychodni zdrowia).

– Cieszymy się z tego co do tej poru udało się zrobić. Mamy jednak świadomość, że temat bezpieczeństwa na ulicy Lipińskiego nie jest już zakończony. Co prawda po wybudowaniu obwodnicy, ruch w tym miejscu będzie mniejszy. Niemniej niebezpieczne skrzyżowanie Stróżowska – Lipińskiego – Beksińskiego nadal wymaga interwencji i podjęcia stosownych kroków, celem poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców. W tym miejscu należą się gorące podziękowania osobom zaangażowanym w prace Rady Dzielnicy Posada  – podkreśla Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Do sprawy powrócimy.

08-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)