REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy sanockich muzyków na Litwie. Creative Quintet nie przestaje zadziwiać (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie ma przerwy w działalności artystycznej Zespołu Creative Quintet z PSM w Sanoku. Pod koniec lipca przebywał on w pięknym litewskim kurorcie Pałanga nad Morzem Bałtyckim, gdzie dał fenomenalny koncert, który zachwycił publiczność.

Sanocki zespół został zaproszony przez Stowarzyszenie Akordeonistów Litwy – jako zwycięzca XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych Sanok 2016 i innych prestiżowych konkursów krajowych i zagranicznych – do wykonania koncertu w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu i Seminarium Akordeonowego w Pałandze oraz dla uczczenia 30-lecia Stowarzyszenia Akordeonistów Litwy.

Godzinny koncert, na którym zespół wykonał 11 utworów, m.in. Astora Piazzolli, Johana Brahmsa, Ignacego Jana Paderewskiego, Witolda Lutosławskiego, Macieja Zimki, Wojciecha Rybickiego, Sergiusza Prokofiewa i Kamila Saint-Saënsa, został przyjęty owacyjnie, zespół był zmuszony 2 – krotnie bisować.

Po tych owacjach zespół został zaproszony do występu w Koncercie Galowym na zakończenie Festiwalu, na którym również bisował, zebrał też wiele gratulacji i podziękowań, m.in. od prof. Ricardasa Sviackeviciusa – Prezesa Stowarzyszenia Akordeonistów Litwy.

Te dwa tak gorąco przyjęte koncerty, obserwowane m.in. przez znakomitych akordeonistów z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i Polski,  zaowocowały zaproszeniem do kolejnych koncertów w Możejkach na Litwie, Daugavpils na Łotwie i być może – w Sankt Petersburgu w Rosji.

W trakcie wyjazdu członkowie zespołu mieli okazję zwiedzić również Kowno.

Zespół prowadzony jest przez Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika, zaś w Pałandze występował w nieco zmienionym składzie – Dominikę Witowicz, która w tym czasie występowała w Konkursie Skrzypcowym na Malcie zdobywając jedną z głównych nagród – zastąpiła bardzo udanie Zuzanna Dulęba; pozostali członkowie to Rafał Pałacki – akordeon, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Karol Wiciński – kontrabas.

3

4

źródło: materiały nadesłane

05-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)