REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Konkurs pracy psów. Zobaczymy rasy gończe i ogary

REGION / PODKARPACIE. Komisja Kynologiczna ORŁ i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie zapraszają właścicieli ras gończych i ogarów do uczestnictwa w III Regionalnym Konkursie Pracy Psów im. płk. Józefa Pawłusiewicza organizowanym w miejscowości Rajskie gm. Solina.


Józef Pawłusiewicz jest postacią znaną w Związku Kynologicznym w Polsce, pracował nad odtworzeniem rasy Gończy Polski. Dzięki swojej pracy rasa ta została wpisana do rejestru Międzynarodowej Federacji Kynologicznej w Grupie VI FCI: Psy Gończe i rasy pokrewne.

Konkurs będzie polegał na ocenie psów podczas pracy na tak zwanych ścieżkach tropowych oraz zachowania się psa podczas odłożenia i reakcji na strzał. Ścieżki tropowe zakładane są dzień wcześniej i pies po tak długim czasie musi bezbłędnie dotrzeć do celu po wyznaczonej trasie co wymaga od przewodników psów dużego nakładu pracy podczas przygotowywania psa do takiego konkursu.

Konkurs odbędzie się dnia 22 lipca 2017 r.

Biuro konkursu rozpoczęcie i zakończenie odbędą się na terenie przyległym do Ośrodka Wypoczynkowego PGNiGE Technologie przy ujściu Sanu do Jeziora Solińskiego. Ocena pracy na ścieżkach tropowych odbywać będzie się na terenie leśnictwa Paniszczew, Nadleśnictwo Lutowiska na stoku góry Otryt.

Program Konkursu:

21.07.2017 – godź. 18.00  – złożenie kwiatów na grobie śp. Józefa Pawłusiewicza w Lesku przez przedstawicieli organizatora, sędziów i przewodników psów
22.07.2017
7.30 – zgłaszanie psów oraz przegląd weterynaryjny
8.00 – otwarcie konkursu
8.15 – losowanie numerów startowych
8.30 – Msza Św. W intencji śp. Józefa Pawłusiewicza i uczestników Konkursu w miejscowym Kościele
9.30-15.00 – ocena pracy psów w łowisku
15.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród , dyplomów i zakończenie konkursu
16.00 – biesiada myśliwska

unnamed

07-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)