REKLAMA
REKLAMA

Najmłodsi sanoczanie z Przedszkola nr 1 wiedzą jak ważne jest oddawanie szpiku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Przedszkolu nr 1 w Sanoku odbyła się 2. edycja akcji „Zostań dawcą szpiku”. Ponadto, we wszystkich grupach, najmłodsi sanoczanie brali udział w zajęciach, których celem było przybliżenie idei ratowania życia poprzez oddawanie szpiku. Wkrótce, najstarsze przedszkolaki wezmą udział w międzygrupowym konkursie wiedzy w tym zakresie.

To druga edycja akcji „Zostań dawcą szpiku” w naszym przedszkolu. Zachęcamy rodziców i osoby z zewnątrz do rejestracji w banku dawców szpiku. W placówce pojawiło się wiele osób, padło sporo pytań. Duża grupa zdecydowała się na pobranie wymazu. W przeciągu 1,5 miesiąca przesłana zostanie do nich wiadomość, czy mogą zostać dawcami – relacjonuje Magdalena Paszta, nauczyciel w Przedszkolu nr 1 w Sanoku. – Koordynatorem akcji była pani Edyta Wilk z PWSZ w Sanoku. Jest o na związana z fundacją DKMS i pomaga nam drugi rok z rzędu.

Od dwóch lat, przedszkolna „jedynka” bierze udział w ogólnopolskim programie „Bezpieczne Przedszkole”. W jego ramach, we wszystkich grupach przeprowadzono zajęcia poruszające temat ratowania życia poprzez oddawanie szpiku. W najbliższych dniach przeprowadzony zostanie konkurs „Przeszczep drugie życie”. Wezmą w nich udział 5 i 6-latkowie.

2

Foto: materiały nadesłane

30-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)