REKLAMA
REKLAMA

Ponad 800 paczek papierosów w rozmaitych skrytkach. Luna wytropiła przemyt (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE. Biszkoptowa labradorka Luna pomogła funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej w wykryciu papierosów wartych ponad 11 tys. złotych. Kontrabandę usiłował przemycić do Polski ukraiński kierowca forda mondeo.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Labradorka Luna towarzyszyła funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, którzy skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżającego do Polski forda mondeo. Jego kierowca deklarował, że nie wiezie towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia.

Czujny nos Luny szybko udowodnił, że kierowca nie wjeżdża jednak „na pusto” do Polski. W jego samochodzie funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wykryli liczne skrytki do przewozu kontrabandy: przerobiony zbiornik paliwa, przerobiona deska rozdzielcza czy przystosowany do przemytu zderzak. Znajdowało się w nich łącznie 824 paczki papierosów.

Służba Celno-Skarbowa zatrzymała wykryte papierosy do dalszego postępowania. Kierowcy poza wysoką grzywną grozi także przepadek samochodu, który został zatrzymany jako dowód w sprawie.

fot. Służba Celno-Skarbowa (1)
fot. Służba Celno-Skarbowa

materiał nadesłany
foto. Służba Celno-Skarbowa

21-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)