REKLAMA
REKLAMA

Ponowne skażenie wody w Brzozowie! PGK wydało komunikat

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Brzozowie, informuje odbiorców wody z wodociągu >1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka, że woda z sieci wodociągowej w Brzozowie nie nadaje się do spożycia przez ludzi w tym: picia, przygotowania posiłków i potraw, mycia i płukania jarzyn, warzyw, owoców, produkcji żywności, mycia naczyń mających kontakt z żywnością, higieny jamy ustnej.

W próbce wody pobranej do badania laboratoryjnego w dniu 05.06.2017 r.  na sieci wewnętrznej wodociągu > 1000 m3/24 h Brzozów Jakla Wielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ul. Tysiąclecia w Brzozowie stwierdzono nieznaczną obecność bakterii z grupy Clostridium perfringens w ilości 2 jtk/100 ml. W związku z powyższym informuje się odbiorców wody, aby do czasu uzyskania pozytywnych wyników i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia pod względem mikrobiologicznym, osoby w szczególności z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci korzystających z wody wodociągowej, zachowali szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki. Ponadto informujemy, iż od dnia 06.06.2017 r. trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej w związku z powyższym może wystąpić okresowo zmętnienie wody bądź też wyczuwalny zapach chloru. Woda po dezynfekcji wodociągu zostanie pobrana do badań laboratoryjnych przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Brzozowie do przebadania pod względem bakteriologicznym. O wynikach badań PGK Sp. z o.o.  powiadomi odrębnym komunikatem w dniu 07.06.2017 r.  Wodę butelkowaną do celów spożywczych będzie można odebrać w siedzibie Przedsiębiorstwa, ul. Legionistów 10.

Jak podkreśla Dariusz Kamiński zastępca burmistrza Brzozowa, próbka wody została pobrana 5 czerwca. Gdy stwierdzono, że znajduje się w niej nieznaczna obecność  bakterii wywołującej zgorzel gazową, powiatowy inspektor sanitarny, wydał decyzję o zamknięciu wodociągu.
– Musimy dociec jakie są przyczyny, bo to  już nie powinno  się zdarzyć –  mówi burmistrz Kamiński mając na myśli to, że gmina Brzozów zastosowała filtry UV do eliminacji zanieczyszczeń biologicznych z wody – Mamy nadzieje, że  badanie powtórne, którego wynik jutro poznamy, wykaże, że w wodzie nie ma już  Clostridium perfringens.

water-2057924_960_720-768x512

06-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)