REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

SANOK: Wiemy kto jest najlepszym anglistą w powiecie! Gimnazjaliści spisali się na medal

SANOK / PODKARPACIE. W Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się V edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele między innymi jest rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie do nauki i wspieranie ich uzdolnień.


W konkursie wzięło udział 97 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono pięcioro finalistów i czworo laureatów. Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskali Łukasz Wojtoń z Gimnazjum nr 1 w Sanoku oraz Rilla Ramadani z Gimnazjum nr 2 . Drugie miejsce i tytuł finalisty konkursu zdobyła Zofia Filipowicz z Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Najlepszym anglistą wśród gimnazjalistów klas drugich okazał się Mateusz Florczak z Gimnazjum nr 4. Finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Amadeusz Lubieński z G3 oraz Emil Bonk z G4.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Justyna Sitarz z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Justynie należą się szczególne słowa uznania ponieważ już po raz trzeci jest laureatką naszego konkursu. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł Zuzannie Zarzyka z G2 oraz Katarzynie Rakoczy z Gimnazjum w Nowotańcu.

Ponownie jak w poprzednim roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszego zaproszenia skorzysta jak najwięcej szkół z powiatu sanockiego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, burmistrza Tadeusza Pióro.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

materiał nadesłany

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)