REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wiemy kto jest najlepszym anglistą w powiecie! Gimnazjaliści spisali się na medal

SANOK / PODKARPACIE. W Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się V edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, a jego cele między innymi jest rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie do nauki i wspieranie ich uzdolnień.


W konkursie wzięło udział 97 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono pięcioro finalistów i czworo laureatów. Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskali Łukasz Wojtoń z Gimnazjum nr 1 w Sanoku oraz Rilla Ramadani z Gimnazjum nr 2 . Drugie miejsce i tytuł finalisty konkursu zdobyła Zofia Filipowicz z Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Najlepszym anglistą wśród gimnazjalistów klas drugich okazał się Mateusz Florczak z Gimnazjum nr 4. Finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Amadeusz Lubieński z G3 oraz Emil Bonk z G4.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Justyna Sitarz z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Justynie należą się szczególne słowa uznania ponieważ już po raz trzeci jest laureatką naszego konkursu. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł Zuzannie Zarzyka z G2 oraz Katarzynie Rakoczy z Gimnazjum w Nowotańcu.

Ponownie jak w poprzednim roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszego zaproszenia skorzysta jak najwięcej szkół z powiatu sanockiego.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, burmistrza Tadeusza Pióro.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

materiał nadesłany

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)