REKLAMA
REKLAMA

Srebro „samochodziarzy” z ZS 3 w finale wojewódzkim turnieju motoryzacyjnego 2017

Na terenie WORD w Krośnie odbył się XXI finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego (30.05.). Wzięło w nim udział 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, które wygrały eliminacje powiatowe.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

20170530_101405

Uczniowie rywalizowali w sześciu  konkurencjach: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Sprawnościowa jazda samochodem.

Drużyna w składzie: Bartosz Cecuła , Władysław Koczerski oraz Daniel Fedko zajęła drugie miejsce, zdobywając okazały puchar, dyplomy oraz srebrne medale. Władysław Koczerski za VI miejsce w klasyfikacji indywidualnej wybrał sobie kamerę samochodową – najlepsi w klasyfikacji indywidualnej wybierają sobie nagrody z dostępnych „na stole” (tradycja turnieju).  Dodatkowo wszyscy uczniowie naszej drużyny zdobyli voucher na szkolenie techniki jazdy na nowo otwartym torze z płytą poślizgową w WORD Krosno.

Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut. 

– Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po roku nieobecności znów wróciła „na podium” w finale wojewódzkim. Do wygranej zabrakło niewiele (3 pkt). Trzeba przyznać, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie – zwyciężyła szkoła z Krosna. Chłopcy bardzo dobrze jechali motorowerem, i choć mieli bardzo dobre czasy, podobnie jak większość uczestników, nie ustrzegli się błędów wynikających z emocji, jakie towarzyszą tej konkurencji. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w konkurencji ”Pierwsza pomoc”. Drużyny udzielały pomocy rannemu w zainscenizowanej sytuacji drogowej. I tu należy podkreślić, że nasi uczniowie wygrali tę konkurencję. Daniel bardzo dobrze pojechał samochodem z talerzem Stuarta zajmując trzecie miejsce. Pomimo, że nie udało się awansować do finału ogólnopolskiego jeszcze raz chciałbym podziękować uczniom, a właściwie już absolwentom Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Mam nadzieję, że z klas młodszych w przyszłym roku uda się stworzyć równie dobry team, który zapewni szkole kolejne sukcesy. Należy wszystkim młodym „kierującym” przekazywać wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ratownictwa drogowego, aby bezpiecznie poruszali się po naszych drogach oraz umieli ratować innych – mówi Bogusław Bałut.

20170530_151742

materiały nadesłane

06-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)