Sukcesy Komunalnych Sanok. Brązowy medal mistrzostw Polski Alberta Komańskiego! (3 x FILM, WYWIADY, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ogromny sukces odniósł klub Komunalni Sanok i jego wychowanek Albert Komański, który podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, w biegu na 60 m pobił rekord życiowy i zdobył brązowy medal! Najlepszy wynik w karierze w skoku wzwyż uzyskała również Martyna Wojtanowska. Trenerem Komunalnych jest Ryszard Długosz.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce – Toruń 2017

Ponad 900 zawodników z 200 klubów wystartowało w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, rozegranych w Toruńskiej „Arenie”.

Znakomicie spisali się zawodnicy klubu Komunalni Sanok.

Albert Komański, który przed mistrzostwami plasował się na 7. pozycji w rankingu, zmierzył się z 23 najlepszymi w Polsce juniorami młodszymi na dystansie 60m. Dwa razy pobił on życiówki. Najpierw w eliminacjach uzyskał czas 7,12 i awansował do finału, a w finale pobiegł jeszcze szybciej – 7,10 i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Martyna Wojtanowska poprawiła rekord życiowy w hali w skoku wzwyż o 5 cm uzyskując 160 cm i wywalczyła 8. miejsce w stawce 17 najlepszych w Polsce Juniorek Młodszych. Szkoda, że uczyniła to w trzeciej próbie, bo skacząc w pierwszej, dałoby to jej 5. miejsce w kraju.

Z kolei w trójskoku 11. miejsce zajął Dawid Kurdyła debiutując w imprezie takiej rangi. Spisał się bardzo dobrze skacząc 12,24 m.

Trochę pechowo startowała w skoku w dal Karolina Gefert. Spaliła ona minimalnie pierwsze dwie próby, lądując w okolicach 5,50 m. W trzeciej skacząc asekuracyjnie, żeby po raz trzeci nie spalić, uzyskała 5,16 m, co dało jej 13. pozycję.

Trenerem KS Komunalnych Sanok jest Ryszard Długosz.

Wyjazd do Torunia i odniesione sukcesy sanockich lekkoatletów nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta w Sanoku.

Halowe Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów

W hali lekkoatletycznej klubu LKS Stal Mielec rozegrano Halowe Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów. W zawodach udział wzięło ponad 200 lekkoatletów z 10 klubów naszego województwa, a także gościnnie zespół z Tarnowa i Lipinek. Najlepsi juniorzy otrzymali medale.

Nasi zawodnicy zdobyli 7 medali, złoto na 60 m wywalczył Albert Komański uzyskując 7,18.  Bardzo dobrze zaprezentowała się również Martyna Wojtanowska która zajęła 1. miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm. Michał Schmidt uzyskując wynik 5,78 m w skoku w dal zajął 3. miejsce. Dawid Kurdyła, który skoczył 11.95 uplasował się z kolei na 2. miejscu, a 4. w biegu                   na 60 m ppł z czasem 10,20

Dwa razy 3. miejsce wywalczyła Karolina Gefert w skoku w dal skacząc 5,19 m, a w trójskoku 10.28 m. Ponadto zajęła 7. miejsce w biegu na 60 m z czasem 8,25. 2. miejsce w skoku wzwyż bijąc rekord o 20 cm i skacząc 180 cm zajął Jakub Koczera. Na dystansie 600 m 4. była Martyna Łuszcz uzyskując czas 1.56.65. 3. miejsce na  60 m ppł zajęła Emilia Janik z czasem 11.04, ale biegała na wysokości płotków juniorki młodszej, więc nie walczyła o medale. Zajęła ona również 5. miejsce w skoku w dal (4.56) i 10. na 60m z czasem 8.52

12. miejsce zajęła Dominika Siuciak w biegu na 60m z czasem 8.55, a 13. na tym samym dystansie był Sebastian Romańczyk uzyskując 8.00.

Halowe Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików

Natomiast w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików. Udział w zawodach wzięło 270 zawodników z 12 klubów. Najlepsi młodzicy (U-16) otrzymali medale.

Nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale, oba na 1000 m. Wśród dziewcząt brąz wywalczyła Martyna Łuszcz 3.37.76 poprawiając o 2 sekundy rekord życiowy. Wśród chłopców srebro przypadło Piotrowi Mackiewiczowi 3.20.45. Poprawił on rekord życiowy bardzo wyraźnie, bo aż o 12 sekund. Piotr startował również w skoku w dal zajmując 11. miejsce (4.57).

Na 60 m w kategorii dziewcząt 12. była Anna Milczanowska (8.84), 13. Jagoda Czerwińska (8.86 – rekord życiowy), a 19. Klaudia Szumilas (9.42). W biegach na 600 m, 14. miejsce zajęła Zuzanna Daszyk (2.12.17 – rekord życiowy), 17. Kornelia Borowy, a 18. Kamila Borowy. Są to zawodniczki o krótkim stażu treningowym, więc ze startu na start będą poprawiać swoje wyniki.

Zawody w Spale

Jednocześnie niektórzy nasi starsi zawodnicy  startowali w Spale, żeby na tydzień przed mistrzostwami Polski mieć przetarcie z silnymi przeciwnikami.

Albert Komański wygrał kwalifikacje na 60 m uzyskując 7.15, jednak w finale popełnił falstart. Startował również na 200 m, gdzie bijąc rekord życiowy (22.96) również wygrał swoja kategorię wiekową.

Karolina Gefert skoczyła w dal 5.11, a w trójskoku 10.08 zajmując odpowiednio 6. i 8. miejsce. Dobrze zaprezentował się Dawid Kurdyła, który skoczył w trójskoku 12.47 pobijając o 50 cm rekord życiowy i tym samym uzyskał minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które wynosiło 12.20. W skoku w dal 6. był Michał Schmidt skacząc 5.85. W sprintach startowała Emilia Janik uzyskując na 60 m 8.50, a na 200 m 28.91.

źródło: Red., KS Komunalni Sanok

Cztery medale Komunalnych Sanok na Halowych Mistrzostwach Podkarpacia. Zobacz starty naszych reprezentantów (FILM)