REKLAMA
REKLAMA

Ulice na Błoniach nabiorą nowego blasku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. – Jak tylko otrzymamy pismo o dofinansowaniu, ogłaszamy przetarg i gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą ruszamy z przebudową – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. A mowa o ulicach Kochanowskiego oraz Prugara-Ketlinga w Sanoku.

Miasto Sanok zakwalifikowano do dofinansowania w 2017 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wojewoda podkarpacki pod koniec grudnia opublikowała listę zadań, które będą realizowane w pierwszej kolejności.

Na 19 miejscu znalazł się projekt zakładający przebudowę ulicy Kochanowskiego oraz Prugara-Ketlinga. Przebudowa obejmie położenie nowej nawierzchni, budowę nowych chodników, w miejscach gdzie nie ma nowych traktów oraz budowę dodatkowych kilku miejsc parkingowych w ciągu ulic.

Zadanie zostało oszacowane na niewiele ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego jest na poziomie 50%. Na drugą połowę inwestycji środki zabezpieczyło miasto.

– Nie ukrywam, że liczymy na oszczędności poprzetargowe. Zaznaczam jednak, że w ich przypadku pozostałe środki zostaną również przeznaczone na inwestycje drogowe – dodaje włodarz miasta.

Dodajmy, że pełna pula pieniędzy, w ramach wspomnianego programu, dla województwa podkarpackiego wynosi 50 mln 270 tys. zł.

red.

04-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)