WROTKI SANOK: Srebrno-brązowe uliczne Mistrzostwa Polski

SPORT / PODKARPACIE. W dniach 17-18 czerwca w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. W sobotę uczestnicy i organizatorzy od rana musieli walczyć z niekorzystną pogodą i pierwsze starty odbywały się na mokrej nawierzchni.

2

Nasi zawodnicy po raz pierwszy zmagali się w tak trudnych warunkach i trzeba przyznać ,że bardzo dobrze sobie poradzili. Na szczęście z czasem pogoda się poprawiła i popołudniowe wyścigi były już rozgrywane w coraz lepszych warunkach, zaś niedziela to już starty w pełnym słońcu.

W pierwszym dniu Ulicznych Mistrzostw Polski najlepiej spisały się Julita Krawiec i Bianka Bluj, które wywalczyły po 2 srebrne medale na 100 i 500 m oraz Bartosz Łożański , który zdobył brąz na 100 m natomiast na 500m uplasował się tuż za podium. W drugim dniu zawodów nie zwalnialiśmy tępa. Dwa srebrne medale zdobyła Julita Krawiec na 200 i 700m,  na tych samych dystansach Bianka Bluj sięgnęła 2 razy po brąz.

1

Znakomicie spisała się nasza sztafeta, która debiutowała na tych zawodach zdobywając bardzo wysokie 4 miejsce. Skład sztafety: Maja Pytlowany, Julita Krawiec i Julia Kogut.  Pozostali zawodnicy następujące miejsca:

Junior C
Natalia Jagniszczak – 100m –XIX miejsce ,5000 m- XV miejsce, 500m- XVII miejsce, 3000 m- Xvi miejsce

Kadet
Aleksandra Lenart – 100m- XII miejsce, 5000 m- XIV miejsce, 500m- XIII miejsce, 3000 m – XII miejsce.

W drugiej sztafecie wystartowali Natalia Łożańska, Magdalena Pawlikowska i Aleksandra Górecka zajmując VII miejsce.

Gratulujemy wszystkim naszym dzieciom biorących udział Mistrzostwach Polski za walkę i determinację.