REKLAMA
REKLAMA

Diagnoza: Rak kości kręgosłupa. Możemy pomóc Darkowi! UDOSTĘPNIJ

– Darka choroba zaczęła się od bólu ręki. Lekarz pierwszego kontaktu przepisywał tylko leki przeciwbólowe. Na prośbę syna o skierowanie na jakieś prześwietlenie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby – tak swoją relację rozpoczyna matka pana Dariusza, pani Halina.

Ból narastał. pan Dariusz pojechał prywatnie do specjalisty, który zajął się sprawą na poważnie i po rezonansie oraz tomografii okazało się, że na 5 kręgu szyjnym jest guz, który uszkodził już dwie trzecie kości, jest bardzo agresywny i potrzebna jest chemia.

– Oczekiwanie na miejsce znowu trwało. Syn cierpiał bardzo, ból wciąż narastał. Niestety nie doczekał się – został sparaliżowany ponieważ guz uciskał rdzeń i nerwy. Został odesłany do szpitala klinicznego na operację podczas której usunięto tylko część guza i odbarczono nerwy oraz rdzeń. Zrobiono rekonstrukcję ubytku kręgu. Niestety paraliż nie ustąpił, a po miesiącu przyszedł wynik z biopsji, że jest to najgorszy rak kości kręgosłupa – relacjonuje matka chorego mężczyzny.

Obecnie od 12 grudnia pan Dariusz leży na onkologii, bierze najmocniejszą chemię Platynową w dawkach uderzeniowych. Potrzeby są ogromne: podnośnik dla sparaliżowanych, do tego dwie płachty z ochroną na głowę, aby można go było wykąpać, przebrać czy poprawić pościel. Potrzebna jest również kamizelka, żeby można było go posadzić go na fotel/wózek oraz wszelkie środki czystości. Rehabilitacja dobrego masażysty z dojazdem do domu w Atenach to dodatkowy wydatek około 50 euro.

– Pomagam synowi wraz z rodziną, ale nasze środki są już na wyczerpaniu dlatego ta prośba do ludzi dobrej woli, kolegów, znajomych aby pomogli w tym ciężkim momencie naszego życia – prosi pani Halina Niemiec-Żuchowska – mama Darka.

– Z góry dziękuję za każdą złotówkę z całego serca! – dodaje!

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Darka. KLIKNIJ

 

18-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)