REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Diagnoza: Rak kości kręgosłupa. Możemy pomóc Darkowi! UDOSTĘPNIJ

– Darka choroba zaczęła się od bólu ręki. Lekarz pierwszego kontaktu przepisywał tylko leki przeciwbólowe. Na prośbę syna o skierowanie na jakieś prześwietlenie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby – tak swoją relację rozpoczyna matka pana Dariusza, pani Halina.

Ból narastał. pan Dariusz pojechał prywatnie do specjalisty, który zajął się sprawą na poważnie i po rezonansie oraz tomografii okazało się, że na 5 kręgu szyjnym jest guz, który uszkodził już dwie trzecie kości, jest bardzo agresywny i potrzebna jest chemia.

– Oczekiwanie na miejsce znowu trwało. Syn cierpiał bardzo, ból wciąż narastał. Niestety nie doczekał się – został sparaliżowany ponieważ guz uciskał rdzeń i nerwy. Został odesłany do szpitala klinicznego na operację podczas której usunięto tylko część guza i odbarczono nerwy oraz rdzeń. Zrobiono rekonstrukcję ubytku kręgu. Niestety paraliż nie ustąpił, a po miesiącu przyszedł wynik z biopsji, że jest to najgorszy rak kości kręgosłupa – relacjonuje matka chorego mężczyzny.

Obecnie od 12 grudnia pan Dariusz leży na onkologii, bierze najmocniejszą chemię Platynową w dawkach uderzeniowych. Potrzeby są ogromne: podnośnik dla sparaliżowanych, do tego dwie płachty z ochroną na głowę, aby można go było wykąpać, przebrać czy poprawić pościel. Potrzebna jest również kamizelka, żeby można było go posadzić go na fotel/wózek oraz wszelkie środki czystości. Rehabilitacja dobrego masażysty z dojazdem do domu w Atenach to dodatkowy wydatek około 50 euro.

– Pomagam synowi wraz z rodziną, ale nasze środki są już na wyczerpaniu dlatego ta prośba do ludzi dobrej woli, kolegów, znajomych aby pomogli w tym ciężkim momencie naszego życia – prosi pani Halina Niemiec-Żuchowska – mama Darka.

– Z góry dziękuję za każdą złotówkę z całego serca! – dodaje!

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Darka. KLIKNIJ

 

18-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.