REKLAMA
REKLAMA

FORUM PIANISTYCZNE: Muzyczna rodzina Osokinów w hołdzie Tatianie Shebanovej

SANOK / PODKARPACIE. Wspaniała trójka artystów uświetni swoją obecnością XIII edycję Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Wydarzenie na skale historyczną, jednego wieczoru wystąpią najznakomitsi pianiści, połączeni nie tylko miłością do muzyki lecz również więzami krwi. Zainteresowanie tym koncertem jest ogromne – do Sanoka przyjadą wierni fani talentu Osokinów nawet znad morza.


„Muzyczna rodzina Osokinów” w hołdzie Tatianie Shebanovej. Sergey, Andrejs i Georgijs Osokins laureaci największych konkursów świata wystąpią podczas XIII edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku. Koncert odbędzie się 6 lutego 2018 r. o godzinie 19:00 w Sanockim Domu Kultury.

Artystka, która poświęciła swoje życie muzyce

Tatiana Shebanova zmarła w 2011 r. w Warszawie. Artystka pochodziła z rodziny o muzycznych tradycjach, ukończyła studia w Konserwatorium Lwowskim. W trakcie swojej kariery wzięła udział w wielu prestiżowych konkursach, m.in. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Genewie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina. Sukcesy na konkursach sprawiły, że zaczęła dawać koncerty w wielu krajach Europy, a także w USA, Kanadzie, Japonii, RPA i na Filipinach. Występowała też wraz z mężem i synem. Nagrała kilkadziesiąt płyt z muzyką m.in. Fryderyka Chopina, Claude’a Debussy’ego i Siergieja Rachmaninowa.

Muzyczna rodzina Osokinów

W hołdzie zmarłej artystce zagrają bracia Georgijs i Andrejs Osokins wraz z ojcem Sergeyem Osokinem. Andrejs to laureat najważniejszych na świecie konkursów pianistycznych – w tym Leeds, Rubinstein, Long-Thibaud, królowej Elżbiety, a także International German Piano Prize. Mieszkający na stałe w Londynie muzyk jest jednym z najbardziej rozchwytywanych łotewskich pianistów. Zaczął grać na fortepianie mając zaledwie 5 lat, a swój pierwszy solowy recital zagrał mając 14. Jego brat Georgijs rozpoczął swoją przygodę z fortepianem również mając 5 lat, a zadebiutował w wieku 10 lat grając wraz z Narodową Orkiestrą Łotewską. Został finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ojcem tych dwóch utalentowanych muzyków jest Sergey Osokins wyjątkowy pianista i wspaniały pedagog, którego uczniowie odnoszą sukcesy w najbardziej prestiżowych konkursach pianistycznych na całym świecie. Często zasiadający w jury konkursów międzynarodowych artysta, jest jednym z najwybitniejszych Łotewskich pianistów i autorytetów.

Bilety do nabycia w siedzibie fundacji na ul. 3-go maja 15/3, przewidujemy również możliwość telefonicznej rezerwacji pod nr 13-46-403-44.

osokinowie 6.02.2018

26-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)