REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Powstało stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Mieszkańcy Gminy Zagórz postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i powołali stowarzyszenie. Chcą połączyć siły i wspólnie działać na rzecz poprawy warunków życia i szeroko pojętego rozwoju wspólnoty samorządowej. Prezesem stowarzyszenia został znany lokalny przedsiębiorca z branży medialnej Tomasz Święch.

Wejdź na stronę Przyjazna Gmina Zagórz
Głosami kilkudziesięciu członków założycieli powołano do życia stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz. Zatwierdzono statut, który zakłada szeroką działalność społeczną i publiczną szczególnie na rzecz mieszkańców gminy Zagórz. Podczas pierwszego spotkania nie ukrywano ambicji związanych ze startem w nadchodzących wyborach samorządowych. Impulsem do powstania stowarzyszenia jest niepokój mieszkańców gminy Zagórz i powiatu sanockiego związany z aktualnym działaniem organów samorządowych na szczeblu gminnym i powiatowym, brak przejrzystości lokalnego życia publicznego oraz podejmowania przez urzędników decyzji mogących godzić w dobro lokalnej społeczności. Dla przykładu wskazać należy problemy z oświatą, ochroną środowiska i inwestycjami.

Główne

We wtorek, podczas spotkania zorganizowanego w Hotelu Nad Osławą oficjalnie rozpoczęło swoją działalność stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz. Ma ono funkcjonować w wielu sferach życia społecznego mieszkańców tego regionu. Członkowie będą wspierać pożyteczne inicjatywy zagórzan, ale też pełnić funkcję kontrolującą wobec władzy samorządowej. Na pierwszym posiedzeniu pojawiło się sporo młodych osób.

Dodatkowe 1

1Transparentność, zaangażowanie i ambitna, społeczna praca na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców gminy Zagórz i powiatu sanockiego. To nasze główne założenia. Chcemy słuchać każdego, podpowiadać skuteczne rozwiązania problemów, sami wychodzić z ciekawymi inicjatywami, a wreszcie patrzeć na ręce aktualnie rządzącym miastem, gminą i powiatem. Jest wiele spraw trapiących mieszkańców, które należałoby załatwić natychmiast. Postanowiliśmy więc powołać stowarzyszenie, które pomoże w realizacji tych celów – mówi Tomasz Święch, wybrany przez członków założycieli na prezesa stowarzyszenia.

Oprócz niego, zarząd będą tworzyli: Anna Łukowska, Aneta Szczepek, Marek Szpara i Arkadiusz Marzec.

Do składu komisji rewizyjnej zostali wybrani: Bartłomiej Rychter, Wioletta Dołżycka i Łukasz Stach.

Przedstawiciele stowarzyszenia będą chcieli odegrać rolę w nadchodzących wyborach samorządowych. Jaką? Tego na razie nie zdradzono.

źródło: Tygodnik Sanocki

Foto: Red.

01-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)