REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Powstało stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Mieszkańcy Gminy Zagórz postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i powołali stowarzyszenie. Chcą połączyć siły i wspólnie działać na rzecz poprawy warunków życia i szeroko pojętego rozwoju wspólnoty samorządowej. Prezesem stowarzyszenia został znany lokalny przedsiębiorca z branży medialnej Tomasz Święch.

Wejdź na stronę Przyjazna Gmina Zagórz
Głosami kilkudziesięciu członków założycieli powołano do życia stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz. Zatwierdzono statut, który zakłada szeroką działalność społeczną i publiczną szczególnie na rzecz mieszkańców gminy Zagórz. Podczas pierwszego spotkania nie ukrywano ambicji związanych ze startem w nadchodzących wyborach samorządowych. Impulsem do powstania stowarzyszenia jest niepokój mieszkańców gminy Zagórz i powiatu sanockiego związany z aktualnym działaniem organów samorządowych na szczeblu gminnym i powiatowym, brak przejrzystości lokalnego życia publicznego oraz podejmowania przez urzędników decyzji mogących godzić w dobro lokalnej społeczności. Dla przykładu wskazać należy problemy z oświatą, ochroną środowiska i inwestycjami.

Główne

We wtorek, podczas spotkania zorganizowanego w Hotelu Nad Osławą oficjalnie rozpoczęło swoją działalność stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz. Ma ono funkcjonować w wielu sferach życia społecznego mieszkańców tego regionu. Członkowie będą wspierać pożyteczne inicjatywy zagórzan, ale też pełnić funkcję kontrolującą wobec władzy samorządowej. Na pierwszym posiedzeniu pojawiło się sporo młodych osób.

Dodatkowe 1

1Transparentność, zaangażowanie i ambitna, społeczna praca na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców gminy Zagórz i powiatu sanockiego. To nasze główne założenia. Chcemy słuchać każdego, podpowiadać skuteczne rozwiązania problemów, sami wychodzić z ciekawymi inicjatywami, a wreszcie patrzeć na ręce aktualnie rządzącym miastem, gminą i powiatem. Jest wiele spraw trapiących mieszkańców, które należałoby załatwić natychmiast. Postanowiliśmy więc powołać stowarzyszenie, które pomoże w realizacji tych celów – mówi Tomasz Święch, wybrany przez członków założycieli na prezesa stowarzyszenia.

Oprócz niego, zarząd będą tworzyli: Anna Łukowska, Aneta Szczepek, Marek Szpara i Arkadiusz Marzec.

Do składu komisji rewizyjnej zostali wybrani: Bartłomiej Rychter, Wioletta Dołżycka i Łukasz Stach.

Przedstawiciele stowarzyszenia będą chcieli odegrać rolę w nadchodzących wyborach samorządowych. Jaką? Tego na razie nie zdradzono.

źródło: Tygodnik Sanocki

Foto: Red.

01-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)