REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: „Vozdo” na sportowej emeryturze (VIDEO)

HOKEJ: „Vozdo” na sportowej emeryturze (VIDEO)

Martin Vozdecký zdecydował się powiesić łyżwy na kołku i zakończyć karierę. 40-letni skrzydłowy był jednym z najlepszych obcokrajowców, którzy w ostatnim dziesięcioleciu grali na polskich taflach.

– W życiu sportowca przychodzi taki moment, w którym trzeba powiedzieć sobie „dość” i podjąć tę najtrudniejszą dla każdego zawodnika decyzję – powiedział nam „Vozdo”.

– Ta chwila właśnie nadeszła, więc dziękuję wszystkim zawodnikom, z którymi miałem okazję grać. Trenerom, z którymi pracowałem i oczywiście działaczom polskich klubów. W tym miejscu nie może zabraknąć także podziękowań dla kibiców. Dziękuję Wam za ogromne wsparcie i za każde dobre słowo – dodał.

33063041_2058166981121907_1676979880622817280_o

foto: Tomasz Sowa / archiwum

Doświadczony czeski napastnik spędził na polskich taflach dziewięć sezonów. Zdecydowanie największe sukcesy święcił z drużyną Ciarko PBS Bank STS Sanok, z którą zdobył dwa mistrzostwa i dwa Puchary Polski. Kibice podziwiali go zwłaszcza za świetną jazdę na łyżwach, zmysł do kombinacyjnej gry, a także znakomite ostatnie podanie.

Grał także dla GKS-u Tychy (srebrny medal i Puchar Polski), Polonii Bytom (brązowy medal), JKH GKS-u Jastrzębie i Tauronu KH GKS-u Katowice (srebro).

W sumie na polskich taflach rozegrał 384 mecze, w których zdobył 460 punktów za 196 goli i 264 asysty. Na ławce kar spędził 486 minut. Takich liczb z pewnością zazdrości mu wielu polskich zawodników.

foto: Tomasz Sowa / archiwum

foto: Tomasz Sowa / archiwum

za: hokej.net
film: youtube.pl / Plish92

23-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)