REKLAMA
REKLAMA

Stowarzyszenie Przyjazny Sanok. Inicjatywa mieszkańców dla rozwoju miasta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 19 lipca 2018 r. w Sanoku zawiązano stowarzyszenie Przyjazny Sanok. Jest to inicjatywa grupy osób, które postanowiły połączyć siły i wspólnie pracować na rzecz rozwoju naszego miasta. Wśród założycieli stowarzyszenia znajdują się przedsiębiorcy, dziennikarze, prawnicy i przedstawiciele środowisk sportowych, ale nowo powołany zarząd jest otwarty na wszystkich, którym na sercu leży dobro Sanoka i regionu.
Wejdź na stronę Przyjazna Gmina Zagórz


Uważamy, że Sanok potrzebuje większego udziału obywateli w życiu publicznym – zaznacza Tomasz Sokołowski, dziennikarz i założyciel ekstraligowej drużyny unihokeja Wilki Sanok, wybrany na prezesa stowarzyszenia.

Planujemy integrować lokalne środowisko i wspólnie wypowiadać się w sprawach istotnych dla miasta. Nasza aktywność nie będzie ograniczać się tylko do komentowania bieżących wydarzeń. Chcemy świadomie kreować rzeczywistość, w której żyjemy. Jednym z pierwszych celów stowarzyszenia będzie doprowadzenie do uruchomienia monitoringu, który w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców. Priorytetem będzie również połączenie sił sanockich klubów sportowych po to, aby razem skuteczniej docierać do wielu źródeł finansowania i sięgać po środki na działalność.

Zobacz profil Wilków Sanok na Facebooku – kliknij: Czwarty zespół mistrzostw Polski 2018.

Ważnym obszarem przyszłej aktywności Przyjaznego Sanoka będzie zatem sport, zarówno kwalifikowany jak i amatorski.

Interesuje mnie rozwój środowiska sportowego w Sanoku. Uważam, że należy wypracować model współpracy na linii miasto – klub, który będzie odpowiadał wszystkim stronom – mówi Jakub Górski, członek stowarzyszenia, w ostatnich latach pracujący na rzecz rozwoju sanockiego klubu hokejowego.

Cieszę się, że udało nam się zebrać ludzi o różnym doświadczeniu i poglądach – twierdzi Witold Święch, radny miejski, przedsiębiorca i informatyk, wiceprezes stowarzyszenia.
Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy miasta. Uważamy, że jest tu miejsce do większej aktywności na tym polu. Chcemy zachęcić przedsiębiorców, szczególnie tych mniejszych, do integracji i współpracy.

Drugim z wiceprezesów został Adam Lewek.

Sanok to piękne miasto, w którym od kilku lat lokalne władze podejmują inicjatywy, które pozytywnie wpływają na jego rozwój. Jako stowarzyszenie chcemy skupiać młodych ludzi, którym zależy na dalszym rozwijaniu miasta. Niestety, tak jak w wielu innych mniejszych ośrodkach w Polsce tak i w Sanoku od lat obserwujemy problem „emigracji” wielu młodych osób, albo do większych miast, albo na Zachód. Jako reprezentanci stowarzyszenia Przyjazny Sanok chcemy to zjawisko ograniczyć. Będziemy przekonywać młodych ludzi do pozostania w Sanoku, a poprzez podejmowanie realnych pomysłów i działań, poprawiać perspektywy życia w Sanoku – mówi Lewek.

Stowarzyszenie pozostaje w ścisłym kontakcie z innymi tego typu organizacjami działającymi na terenach sąsiednich gmin. Współpraca wykraczająca poza granice jednego samorządu ma umożliwić skuteczną pracę nad rozwiązaniem problemów o charakterze regionalnym, takich jak transport, ochrona zdrowia, promocja turystyki i pomoc społeczna.

Powstaje strona internetowa stowarzyszenia, która będzie dostępna pod adresem www.PrzyjaznySanok.pl, a także profil na Facebooku www.facebook.com/PrzyjaznySanok

Każdy kto chce skontaktować się z stowarzyszeniem może pisać na tymczasowy adres: sport@p24.pl.

Zapraszamy do współpracy!

ZOBACZ TAKŻE:
GMINA ZAGÓRZ: Powstało stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz (ZDJĘCIA)

 

ZOBACZ TAKŻE:
GMINA ZAGÓRZ: Powstało stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

23-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)