REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w zarządzie TSV. Najważniejsza będzie teraz młodzież (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ostatnim walnym posiedzeniu klubu TSV Sanok doszło do zmian w zarządzie. Wiesława Pietrykę zastąpił Andrzej Ostrowski. Po podjęciu decyzji o rezygnacji z gry w I lidze, sanocki klub postawi tylko na młodzież. Młodzież, która w ostatnim sezonie odniosła znaczące sukcesy. W środowisku nieśmiało rozmawia się nawet o stworzeniu w Sanoku Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. To melodia przyszłości, ale byłby to duży krok do przodu na drodze rozwoju dyscypliny w naszym regionie.

Tomasz Sokołowski

W TSV zakończył się etap gry drużyny na poziomie zaplecza Plus Ligi. Włodarze klubu przez dwa lata robili co mogli, aby spiąć budżet oscylujący wokół 750 tys. zł. Część klubów z I ligi dysponowała kwotami nawet o połowę większymi, ale nie zmienia to faktu, że jak na warunki sanockie, uzbieranie blisko miliona złotych to nie lada wyczyn. Zarówno w pierwszym jak i drugim roku dopiąć planu finansowego się nie udało, z uwagi na to, że jak przekazuje były prezes Wiesław Pietryka, niektórzy sponsorzy nie wywiązali się z umów. Mimo dużego wysiłku organizacyjnego, pozostały długi, które teraz są systematycznie i skutecznie spłacane.

Robimy wszystko, aby ten etap pracy w klubie zakończyć honorowo. Chcemy spłacić wszystkie zobowiązania i skupić się stworzeniu jak najlepszych warunków dla szkolących się w TSV dzieci i młodzieży. Zasługują na to, bo pokazali w tym sezonie, że przy systematycznej pracy i zaangażowaniu można odnosić znaczące sukcesy – mówi były już prezes TSV i jeden z pierwszych sponsorów w historii klubu Wiesław Pietryka.

W częściowym załataniu dziur pomogło odstępne za zamianę miejsc, do którego doszło na linii TSV Sanok – Gwardia Wrocław. Sanoczanie udostępnili wrocławianom miejsce do gry w I lidze. W zamian otrzymali prawo wystartowania w II lidze, ale uznano, że teraz czas na młodzież i to na niej włodarze chcą skupić całą uwagę. Łącznie na tym porozumieniu kasa klubu wzbogaciła się o około 65 tys. zł.

Uruchomimy grupy naborowe, poszukamy nowych trenerów. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami wojewódzkiego związku piłki siatkowej i być może w perspektywie sezonu 2019/2020 będzie możliwość utworzenia w Sanoku Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego – mówi o ambitnych planach nowy prezes TSV Andrzej Ostrowski.

Sanocka młodzież ma się czym pochwalić. Do znaczących wyników należą z pewnością ćwierćfinały mistrzostw Polski młodzików i kadetów, a przede wszystkim awans do finału ogólnopolskiego w minisiatkówce o Puchar Kinder +Sport 2018. Sukcesy młodzieży TSV dotyczą również siatkówki plażowej. Bracia Dominik i Damian Bodziakowie awansowali niedawno do finału mistrzostw Polski kadetów.

Warto zaznaczyć, że Urząd Miasta w Sanoku przekazał klubowi dotację na 2018 rok w kwocie 65 tys. zł. Pieniądze pomogą w funkcjonowaniu i rozwijaniu grup młodzieżowych.

Andrzej Ostrowski wraz z młodą drużyną TSV, która w najbliższy weekend zagra w finale mistrzostw Polski. Foto: archiwum prywatne

Obecny skład zarządu TSV:

Prezes – Andrzej Ostrowski
Wiceprezes – Tomasz Matura
Sekretarz – Beata Dziuban
Członkowie zarządu: Dorota Kondyjowska, Wiesław Pietryka, Wacław Stelmach i Maciej Wiśniowski.

źródło: Red.

foto: Tomasz Sowa

05-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)