REKLAMA
REKLAMA

Miasto zamontowało lampy solarne. Reagują na ruch (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Służby magistratu zamontowały niedawno na ulicach miasta 17 lamp z oprawami solarnymi. Działają ekonomicznie. Czerpią energię w dzień i doświetlają ulice w nocy. Z pełną mocą święcą pod wpływem ruchu.

Tomasz Sokołowski

O zamontowaniu lamp z oprawami solarnymi poinformował sekretarz miasta Bogdan Struś przedstawiając sprawozdanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z działalności pomiędzy sesjami.

Zintegrowane oprawy solarne zawierają panel fotowoltaiczny, źródło zasilania i energooszczędne diody LED. Zainstalowano je między innymi przy ulicach: Wincentego Pola, Zofii Skołozdro, Brzozowej (wszystkie Dąbrówka), Wiosennej (Posada) i Kamiennej (Wójtostwo).

Oprawy czerpią energię z promieniowania słonecznego. Ładują się podczas dnia i doświetlają ulice nocą. Reagują na ruch i dopiero wtedy świecą pełną mocą. Co więcej, diody LED działają bardzo długo, nawet 15-20 lat bez konieczności wymiany. Tego typu oprawy zapalają się natychmiast, nie potrzebują czasu na rozgrzanie. Nie wymagają również odstępów czasowych pomiędzy zgaśnięciem, a ponownym uruchomieniem. Są bardziej wydajne i nie obciążają sieci elektrycznej w takim stopniu jak tradycyjne lampy. Jest to zatem rozwiązanie oszczędne i proekologiczne.

17 lipca zwróciliśmy się do urzędu miasta z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat tego projektu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Poniższe zdjęcia wykonaliśmy na Wójtostwie.

30-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)