REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Rosną asfaltowe dywaniki! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Obwodnica Sanoka nabrała już dosyć wyraźnego kształtu. Kierowcy, mieszkańcy, turyści z niecierpliwością czekają na nowy trakt. Otrzymaliśmy zdjęcia z budowy od jednego z naszych Czytelników. Rosną asfaltowe dywaniki.

Jak podaje Internauta, asfalt pojawił się na drugim odcinku obwodnicy, między ulicami Stróżowską, a Działkową. Taki widok cieszy. Zgodnie z prognozami inwestycja ma być gotowa do końca tego roku.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 7 maja globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 57,2%, branży mostowej – 71% , tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 52,93%

 

foto: mieszkaniec Sanoka

 

foto: GDDKiA

13-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)