REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Sebastian Hombek z brązowym medalem Pucharu Bałtyku. Debiut żony (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin Sebastian Hombek wziął udział w IV Pucharze Bałtyku w Kulturystyce i Fitness, który zorganizowano w Helu. Zajął 3 miejsce i sięgnął po brązowy medal. Debiut w kategorii bikini fitness zanotowała żona pana Sebastiana, Pulina Hombek.

IV Puchar Bałtyku w Kulturystyce i Fitness rozegrano 6 lipca na scenie przy Bulwarze Nadmorskim w Helu. Zawody koordynował Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Wystąpił w nich sanoczanin Sebastian Hombek, policjant, nauczyciel języka angielskiego i sportowiec. W kategorii kulturystyka mężczyzn open zajął 3 miejsce.

Do startu przygotowywałam się od Świąt Wielkanocnych. Zrzuciłem w tym okresie wagę z 94 kg do 78 kg. Limit w mojej kategorii wynosił 79 kg. Na miejscu okazało się jednak, że w tej kategorii do zawodów zgłosiło się za mało zawodników i trzeba było zrobić kategorie open, czyli tą, która z reguły kończy imprezę, gdzie startują mistrzowie wagowych kategorii. Dlatego też, startowałem z zawodnikami od mojej wagi w górę, zwycięzca ważył 90kg. Udało mi się przygotować najlepszą formę, jak do tej pory. Wiem, że jeszcze jest dużo miejsca na poprawki i zmiany, ale jestem bardzo zadowolony, bo przebić się w open jest bardzo ciężko – relacjonuje Sebastian Hombek.

Pierwszy start w życiu, w kategorii bikini fitness kobiet do 166 cm, zanotowała żona pana Sebastiana, Paulina Hombek. Zajęte miejsce nie było tutaj istotne, liczyły się doświadczenia związane z debiutem i zastrzyk motywacji do pracy przed kolejnymi zawodami.

Co do startu żony, to również jestem zadowolony. Nie było to w planie. Żona miała tylko przygotować się pod redukcję i potem znowu pracować nad masą i kolejną redukcją na wrzesień na zawody. Na tydzień przed Pucharem Bałtyku stwierdziliśmy jednak, że warto wyjść wcześniej dla obycia i w tydzień zrzuciliśmy jeszcze 4 kg, co było bardzo fajnym wynikiem. Na scenie walczyła z „wyjadaczkami”. Zawodniczki posiadały duże doświadczenie sceniczne i naprawdę szykowały się mocno pod ten start – mówi Sebastian Hombek. – Szlaki przetarte, trema nie zjadła, a i samo doświadczenie wpłynęło bardzo pozytywnie na żonę. Jestem przekonany, że już podczas następnego startu Paulina wystąpi z pełną determinacją determinacją.

Wyjazd i start sanockiego kulturysty w zawodach nie byłby możliwy, gdyby nie grono sponsorów. – Szczególne podziękowania dla Marcina Solarza i Vitamin Shopu. Bez tego wsparcia, nie mógłbym w tak komfortowy sposób przygotowywać się do startów, czy uczestniczyć w zawodach w Helu – dodaje nasz rozmówca.

ZOBACZ FILM Z WYSTĘPU

foto: Sylwester Szymczak

foto: archiwum prywatne

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Na co dzień policjant i nauczyciel. Po pracy siłownia i rzeźbienie sylwetki (FILM, WYWIAD)

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: Sylwester Szymczak, archiwum prywatne

13-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (2)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

SANOK2019-07-14 11:49:51
0 0
FUJ !!! Paskudztwo.
Makaron2019-07-16 14:52:27
0 0
Na sucho to nawet trawa nie rośnie ...