SLU: Twarde mecze 12 kolejce. Trwa walka o rozstawienie przed fazą play-off

SANOK / PODKARPACIE. Za nami emocje związane z 12 kolejką Sanockiej Ligi Unihokeja. Stawka każdego meczu rośnie, ponieważ wielkimi krokami zbliżają się play-offy. W całej kolejce padło zaledwie 20 bramek. Tak niskiego wyniku nie było już dawno. Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami poszczególnych gier oraz relacją tekstową ze spotkań. Po raz pierwszy wytypowano najlepszą szóstkę tej serii gier.

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

Forest na 5

Meblues Floorball Legends 1:5 FOREST (0:3, 1:2)

W meczu otwarcia 12 kolejki SLU zmierzyły się ze sobą drużyny MFL oraz FOREST. Faworytem w tym spotkaniu był zespół Legendarnych, który wygrał wcześniejsze spotkanie obydwu drużyn 7:1. Jednak nie ma dwóch takich samych spotkań, co udowodnili zawodnicy Forestów. Pierwsza połowa to obustronne ataki, typowy mecz walki. Więcej spokoju zachowują Foreści i to oni skrupulatnie i z zimną krwią wykorzystują błędy Legendarnych, czego wynikiem jest ich prowadzenie 3:0 do przerwy. Druga odsłona to nieustanne ataki drużyny MFL, jednak świetnie dysponowany tego dnia Jan Woźniak, który bardzo dobrze ustawił swoją drużynę w obronie, daje się pokonać tylko raz. Mecz kończy się wynikiem 5:1 dla drużyny FOREST, którą trzeba pochwalić za dyscyplinę taktyczną i szybkie kontry, dzięki którym udało się im pokonać wyżej notowanego przeciwnika. Z kolei drużyna MFL w porównaniu do pierwszej rundy znacznie obniżyła loty i przed faza play-off ma jeszcze bardzo dużo do poprawienia w swojej grze.

Niedźwiedzie = jakość

InterQ Sanockie Niedźwiedzie 5:2 PASS* (2:1, 3:1)

W drugim spotkaniu rywalizowały ze sobą zespoły Sanockich Niedźwiedzi oraz PASS*. Ci drudzy podbudowani ostatnim sensacyjnym zwycięstwem, otworzyli mecz od mocnego uderzenia i za sprawą Marcina Żebraka wyszli na prowadzenie już w 3 minucie meczu. Był to jednak początek spotkania i znając zespół InterQ, który wraz z czasem podkręca swoje tempo gry, zmiana wyniku była tylko kwestią czasu. Do przerwy Niedźwiedzie nie tylko doprowadzają do wyrównania, ale i także wychodzą na jednobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1. W dalszej części meczu PASS*, starający się dogonić przeciwnika, traci 3 bramki z rzędu, czym przekreśla swoje szanse na zwycięstwo. Wprawdzie strzelają bramkę na 2:4, lecz było już zdecydowanie za późno, żeby cokolwiek zdziałać, przy świetnie grającej drużynie InterQ. Sanockie Niedźwiedzie to jedna z najbardziej doświadczonych i najlepiej grających drużyn w historii SLU, która zawsze walczy do końca, w związku z czym bardzo trudno ją pokonać. Jednakże patrząc na ostatnie wyniki i grę drużyny PASS*, śmiało można im oddać, iż bardzo dobrze zaprezentowali się na tle wymagającego przeciwnika.

Skuteczne Wilki

BESCO 1:6 Iwoniczanka Wilki II Sanok (0:2, 1:4)

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie kolejki, w którym zmierzyły się ze sobą zespoły z górnej części tabeli. Drużyna BESCO po ostatnich dwóch przegranych liczyła na przełamanie z dobrze grającym w tym sezonie zespołem młodych Wilków. Realia jednak okazały się zgoła inne. Dwie bramki które zdobywa Jakub Najsarek, dają do przerwy prowadzenie Iwoniczance. W związku z tym, przerwanie złej passy drużyny BESCO znacznie się oddaliło. Po przerwie Wilki podwyższają wynik na 3:0, dzięki czemu mogą spokojnie prowadzić grę. Nie unikają jednak błędów i po jednym z nich tracą bramkę. Nie zmienia jednak to ogólnego rozrachunku meczu, który kończy się wynikiem 6:1 dla Wilków. Za zawodnika spotkania zdecydowanie można uznać Jakuba Najsarka, zdobywcę 3 bramek, do których dołożył asystę. BESCO podobnie jak zespół MFL w drugiej części sezonu gra znacznie słabej. Jednak jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w tym sezonie, do póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć.

SZÓSTKA KOLEJKI

Jan Woźniak Tomasz Dorotniak, Jakub Najsarek, Jakub Sujkowski, Michał Ambicki, Hubert Popiel.

TABELA PO 12 KOLEJCE

AZS PWSZ Sanok ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Interq Sanockie Niedźwiedzie

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. Następną serię gier zaplanowano na 25 lutego. Mecze odbędą się tradycyjnie w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku.