REKLAMA
REKLAMA

SANOK: DZISIAJ sesja powiatowa. Ważą się losy szpitala!

SANOK / PODKARPACIE.W poniedziałek o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku odbędzie się XXIII Sesja Rady Powiatu Sanockiego zwołana na prośbę grupy radnych, którzy kolejny już raz biją na alarm w związku z aktualną sytuacją finansową szpitala. Obrady będą dotyczyły również konfliktu części pracowników z dyrekcją jednostki.

RADA POWIATU SANOCKIEGO zawiadamia że w dniu 6 lipca 2020 r. o godzinie 17:00  w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku odbędzie się XXIII Sesja Rady Powiatu Sanockiego z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Prezentacja sytuacji ekonomiczno-administracyjnej SP ZOZ w Sanoku oraz podejmowanych działań naprawczych przez starostę sanockiego.
4. Wystąpienie przedstawicieli związków zawodowych działających w SP ZOZ w Sanoku.
5. Prezentacja sytuacji SP ZOZ w Sanoku przez dyrektora placówki, opis wspólnych działań naprawczych czynionych ze starostą oraz zarządem powiatu.
6. Dyskusja.
7. Zakończenie obrad sesji.

Przewodniczący Rady
Robert Pieszczoch

Przypomnijmy, że inicjatorami wnioski o pilne zwołanie sesji poświęconej sprawom szpitala jest sześcioosobowa grupa radnych. Po raz kolejny biją oni na alarm zwracając uwagę na, ich zdaniem, katastrofalną sytuację finansową sanockiego szpitala. Domagają się oni pilnej organizacji nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sanockiego poświęconej aktualnej kondycji lecznicy.

Agonia szpitala trwa. Placówka tonie w długach, plan naprawczy jest fikcją, a kolejne pomysły napawają grozą – mówi bez ogródek Sebastian Niżnik, współautor wnioski o zwołanie sesji.

Dokument podpisali: Marzena Dziurawiec, Sebastian Niżnik, Bogdan Struś, Marian Kawa, Tomasz Gankiewicz i Robert Zoszak.

WIĘCEJ TUTAJ:

SANOK: Długi szpitala i konflikt o pensje. Wniosek o pilne zwołanie sesji

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach starosta sanocki Stanisław Chęć oraz starosta bieszczadzki Marek Andruch podpisali porozumienie partnerskie, którego celem jest współpraca szpitali w Sanoku i Ustrzykach Dolnych w zakresie ochrony zdrowia.

WIĘCEJ TUTAJ:

Porozumienie pomiędzy szpitalami w Sanoku i Ustrzykach Dolnych!

archiwum Esanok.pl

źródło: materiały nadesłane

06-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)