REKLAMA
REKLAMA

Łącznik z obwodnicą gotowy dopiero w 2022 roku (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Na łącznik, oddanej do użytku na początku tego roku obwodnicy Sanoka z rondem Beksińskiego, czekamy z niecierpliwością. Trakt ma sprawić, że turyści nie będą omijać Sanoka. Pierwotnie 1,5 kilometrowy łącznik miał być gotowy w 2021 roku. To jednak termin nierealny.

Wykonawca plac pod budowę przejął w lutym tego roku. Prace ruszyły. Powstały pierwsze elementy obiektów inżynieryjnych: mostu oraz wiaduktu. Jak się jednak okazało łącznik biegnie przez niestabilny grunt (torfowisko). Powstałe fundamenty mostu oraz wiaduktu zalewa woda. Stało się jasne, że potrzebne będą zmiany w projekcie. Wzrośnie ponadto wartość zadnia.

Negocjacje pomiędzy inwestorem a wykonawcą trwają. Wiele wskazuje na to, że porozumienie zostanie osiągnięte. Nie zmienia to jednak faktu, że kolejne dni i tygodnie uciekają. Nowy termin realizacja tej inwestycji to czerwiec 2022 roku.

Dodajmy, że łącznik miał kosztować około 24,5 mln zł.  Wartość dofinansowania z UE wyniosła 20,5 mln zł, a wkład własny miasta Sanoka blisko 4 mln zł.

Wykonawcą prac jest konsorcjum: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. (lider) i WOLMOST Sp. z o.o. (partner).

red.
foto: red.


foto: Artur Mycio

 

05-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)