REKLAMA
REKLAMA

Reprezentacja SLU na 8. miejscu podczas Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Reprezentacja Sanockiej Ligi Unihokeja grająca pod nazwą swojego sponsora – firmy BESCO, wzięła udział w Energa Pucharze Polski 2020, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Do rywalizacji zgłosiło się 11 zespołów. Sanoczanie wygrali jeden z meczów grupowych, co ostatecznie dało 8. miejsce na koniec zawodów.

Do walki o Puchar Polski w 2020 roku przystąpiło 11 drużyn. 3 z nich to zespoły, które po poprzednim sezonie wywalczyły sobie prawo gry w ekstralidze. Była też Politechnika Łódzka, która po rezygnacji Wilków Sanok również wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej. 2 kolejne ekipy to zespoły pierwszoligowe, a 4 inne to drużyny amatorskie. Była też Victoria Gułtowy występująca w ogólnopolskiej lidze juniorów.

Drużyny podzielono na 4 grupy. Sanoczanie trafili na Olimpię Łochów i Politechnikę Łódzką. W pierwszym meczu BESCO musiało uznać wyższość Olimpii przegrywając 3:7, natomiast w drugim spotkaniu naszym unihokeistom udało się wygrać z PŁ 4:3 mimo, że przegrywali oni już 0:3. Zwycięstwo dało ostatecznie awans do najlepszej ósemki zawodów.

W ćwierćfinale BESCO przegrało z I LO Floorball Gorzów Wielkopolski 0:7. Nie powiodło się również podczas meczów rozgrywanych w drugim dniu zawodów. Sanoczanie przegrali z TLU Toruń 3:5 i na koniec, w meczu o 7. miejsce z Lokomotivem Czerwieńsk 1:6.

Komplet wyników BESCO:

BESCO – SKS Olimpia Łochów 3:7
BESCO – Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej 4:3
BESCO – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski 0:7
BESCO – TLU Kala-Izolacje Toruń 3:5
BESCO – KS Lokomotiv Czerwieńsk 1:6

Puchar Polski 2020 zdobyła UKS Bańkówka Zielonka, która po emocjonującym finale pokonała Olimpię Łochów 4:2. Brąz dla gospodarzy, I LO Floorball Gorzów Wielkopolski. W decydującym o składzie na podium meczu, pokonali oni Black Shadows 6:2.

Reprezentacja SLU podczas Energa Pucharu Polski 2020

Z wyniku jesteśmy zadowoleni, bo za nami były solidne ekipy, a w bezpośrednim pojedynku pokonaliśmy drużynę z reprezentantami Polski w składzie. Pozostał jednak pewien niedosyt, bo miejsca 5-6 były zdecydowanie w naszym zasięgu. W meczu z TLU Toruń, który decydował o wejściu do najlepszej szóstki, mimo tego, że dwóch naszych czołowych zawodników było kontuzjowanych po pierwszym dniu turnieju, postawiliśmy wszystko na jedną kartę wykorzystując resztki sił. Niestety przegraliśmy nieznacznie (5:3) i delikatnie mówiąc ten mecz nam nie wyszedł. Chociaż prowadziliśmy grę i mieliśmy wiele sytuacji, skuteczność była bardzo niska, a bramki traciliśmy po prostych błędach. Na walkę o miejsce 7. zdecydowanie zabrakło już sił i tylko na charakterze dobiegliśmy ten mecz do końca. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja, żeby zagrać na najwyższym poziomie seniorskim i sprawdzić swoje siły w pojedynkach z najlepszymi drużynami w kraju – czytamy w relacji na profilu Sanockiej Ligi Unihokeja.

Drużyna dziękuje sponsorom za wsparcie wyjazdu: Besco – nadajemy wodzie kształt, M-Ubezpieczenia, Stacja Paliw HAFRA.

foto: materiały nadesłane

16-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)