REKLAMA
REKLAMA

Gdzie w najbliższy weekend na wycieczkę? Sprawdźcie!

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK  serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Wzgórzami Odrzechowej”. 25 lipca 2021 (wycieczka piesza).

W programie:

 • przejazd na trasie: Sanok – Zarszyn – Odrzechowa – Pastwiska,
 • zwiedzanie Regionalnego Centrum Kardynała Karola Wojtyły,
 • zwiedzanie Izby Pamięci Porucznika Františka Josefa Geislera,
 • przejazd do Odrzechowej i przejście piesze na trasie: Caryńska 451 m n.p.m. – Patria 474 m n.p.m. (szczyt zaliczany do Odznaki Korona Ziemi Sanockiej) – Odrzechowa. Trasa ŁATWA, czas przejścia – ok. 2,5 godz., punkty do GOT – 8,
 • zwiedzanie dawnej murowanej cerkwi z 1813 r. (obecnie Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jana Chrzciciela),
 • przejazd do Bajkowej Krainy Pogranicza – czas wolny na zabawę oraz grilla (możliwość zakupienia zimnych napojów).

Wpisowe:

 • 30 zł (dzieci i Członkowie PTTK),
 • 35 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:

 • bezpłatna usługa przewodnicka,
 • Kol. Grzegorz Rabicki,
 • transport, kiełbasa z grilla i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

 • odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne,
 • wyżywienie i picie na czas przejścia, maseczkę oraz dokument tożsamości.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 23 lipca (piątek) 2021 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:45. Wyjazd o godz. 9:00. Powrót do Sanoka około godz. 17.00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Grzegorz Rabicki

Przewodnik Grzegorz Rabicki: zapraszam wszystkich turystów na kolejną wycieczkę w ramach cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”, która odbędzie się na terenie Gminy Zarszyn. Imprezę rozpoczniemy od Pastwisk, gdzie odwiedzimy Regionalne Centrum Kardynała Karola Wojtyły z oryginalnymi pamiątkami z czasów jego urlopów w dolinie Wisłoka, oraz Izbę Pamięci Porucznika Františka Josefa Geislera, który zginął w okolicy podczas II woj. św. Następnie przejdziemy do Odrzechowej, skąd udamy się na spacer po okolicznych, widokowych wzgórzach Pogórza Bukowskiego, zdobywając zaliczaną do odznaki Korona Ziemi Sanockiej górę Patria. Naszą wędrówkę zakończymy zwiedzeniem dawnej murowanej cerkwi z 1813 r. oraz biesiadą przy grillu w Bajkowej Krainie Pogranicza, gdzie będzie można zobaczyć rzeźby znanych postaci z kreskówek dla dzieci, oraz miło spędzić czas. Do zobaczenia w niedzielę!


SZUKAJĄC WAKACYJNEJ OCHŁODY ZWIEDZAMY PIĘKNE OGRODY

W ubiegłą niedzielę, 18.07 br. ok. 40 osobowa grupa turystów udała się w okolice Przemyśla, do Bolestraszyc, gdzie poszukała relaksu i letniej, wakacyjnej ochłody zwiedzając tamtejsze arboretum. Arboretum Bolestraszyce należy do największych i najpiękniejszych ogrodów botanicznych na Podkarpaciu, zajmuje powierzchnię ok. 28 ha, występuje w nim ok. 3800 gatunków odmian drzew, krzewów i roślin zielonych, zarówno krajowych, jak i obcego pochodzenia, w tym rośliny rzadkie, zagrożone, ginące i chronione.

Ogród zachwyca o każdej porze roku. Turystów szczególnie zaciekawiła kolekcja kwitnących kosaćców (irysów) oraz rośliny wodne – lilie wodne (grzybienie), lotosy oraz rośliny obszarów podmokłych. Z zaciekawieniem obejrzeli także wystawę ornitologiczną pt. „Chrońmy ptaki” znajdującą się w dworze, w którym mieszkał przez pewien czas w XIX w. znakomity malarz, Piotr Michałowski.

W trakcie niedzielnej wycieczki turyści obejrzeli także imponujące ruiny Fortu XIII w Bolestraszycach, należącego do zewnętrznego pierścienia obronnego Twierdzy Przemyśl. Poznali historię przemyskiej twierdzy i ciekawostki z nią związane, a także przy użyciu latarek przeszli poterną, czyli długim, podziemnym korytarzem z części koszarowej do stanowisk bojowych fortu. W trakcie zwiedzania turystom sprzyjała piękna, wakacyjna pogoda.

Dopełnieniem niedzielnych atrakcji był krótki pobyt w Przemyślu i możliwość degustacji lodów oraz innych specjałów przemyskich cukierni. Pełni wrażeń turyści późnym popołudniem powrócili do Sanoka.

Wycieczkę zaplanował i poprowadził Jerzy Szlachcic – przew. PTTK.

materiały nadesłane

21-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)